Miten voi tarkentaa kuvanlaatua selkeämmäksi Abode Photoshopilla..?
Olis kiva jos sais tietää, itse en ole löytänyt vaihtoehtoa..
Khiitoksia.
Muokkaamalla kuvat selkeiksi..
3
749
Vastaukset
- Abode Photoshop CS2.
On kyseinen ohjelma.
- tää ?!
http://www.pony-foto.net/photoshop.htm
Tuolt toi pdf-tiedosto "valokuvan perussäätö". Noi on tosin aloittelijalle hieman monimutkasia, kun sillä shrapen työkalullakin onnistuu helpommin. Eli Filter > Sharpen > Unsharp mask (hyvät arvot on vaikkapa: amount 50% - radius 1px - treshold 4 levels.
Mut muista että jos kuva on kovin heilahtanu, niin sitä ei saa millään työkalulla normaaliks.
kallis ammattilaissofta eikä mikään halpa Elements. Voithan keskustella vaikka Adoben (siis ei mielellään Aboden) tuen kanssa, vaikka varmaan ihmettelevät, mitä kummaa tarkoittaa "selkeämmäksi". Muista mainita Photarisi versio. Kirjojakin löytyy suomeksi, ja ne ovat halpoja verrattuna itse Photarin hintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27110084IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3277256Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?851933Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1161640Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61501- 1091191
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751189Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48969Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26828MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762