cb 750K

auttaisiko bensan oktaani tulppien hajoamiseen. Ajettu 95bensalla, DR8ES tulpat ei kestäneet kun tuhannen kilometriä. Vaihdoin DR7ES, kestänetväköhän paremmin? Pistin myös kokeeksi 98 bensaa.
5555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kestää7 tulpilla 95e

Äänestä
  • Mun mummo veti tuutilla ja sit se keksi laittaa kumimunan persijeen. Sen jälekeen se ei kahannu enää tuutilla ajjaa, ja tulpat kesti persiissä hyvemmin.

    Äänestä

  • tulpat ojossa kirjoitti:

    Mun mummo veti tuutilla ja sit se keksi laittaa kumimunan persijeen. Sen jälekeen se ei kahannu enää tuutilla ajjaa, ja tulpat kesti persiissä hyvemmin.

    Nyt mummosi on varmasti ylpeä sinusta.

    Nimim: "Eläkkeestään huolissaan oleva"

    Äänestä

750K:ssa vm 81 on itsellä DR8ES-L tulpat jotka ymmärtääkseni jotain DR8ES:n ja DR7ES:n väliltä.

K malliin jotkin varasosaopukset tuota ällää suosittaa, F ja C malleihin taas useasti DR8ES.

Nuo siis kestäneet, kumpaakin oktaania on käytetty aikojen saatossa. Kohta mittari taas nollilla.

Äänestä

myyvät joskus dr8es r tulppia joku resistori suojaus ei tee ratioon häriöö ei sovellu moottoripyörään ei käy kunnolla joskus myyty sellaset

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulpista kirjoitti:

auttaisiko bensan oktaani tulppien hajoamiseen. Ajettu 95bensalla, DR8ES tulpat ei kestäneet kun tuhannen kilometriä. Vaihdoin DR7ES, kestänetväköhän paremmin? Pistin myös kokeeksi 98 bensaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu