mitä yksityisellä

maksaa?? jos haluan ottaa pelkän papan, ei kiinnostaisi mennä paikkakuntani tk:hon
2323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

elikkä siitä pitää maksaa lääkärinpalkkio gynelle, joka on ehkä hiukan alle 100e, riippuu gynestä. mulla yhdellä lääkärinpalkkio oli 82e, mutta niinkun sanoin, se vaihtelee paljonkin ja riippuu vastaanottoajan kestosta. lisäksi joudut maksamaan siitä papasta, joka on suunnilleen noin 40e, voi olla vähemmänkin, tai enemmänkin, mutta suunnilleen ton verran.

toisaalta, en tiedä onko yksityisellä sellaista tapaa että niillä on hoitajia jotka ottaa papoja...kannattaa soittaa ja kysellä.

Äänestä

Terveystalolla maksoi pelkkä tutkimus kaikkinensa n.70e (kelan osuus vähennetty)
Ja papan kanssa 135e (myös kelan osuus jo pois).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käynti kirjoitti:

maksaa?? jos haluan ottaa pelkän papan, ei kiinnostaisi mennä paikkakuntani tk:hon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu