Sairas VoDKa

kommentoi:

VoDKa
Helen Mirren


Liittynyt: 07 Mar 2007
Viestejä: 1469
Paikkakunta: Littleton
Lähetetty: Ti Hei 01, 2008 11:55 pm Viestin aihe:

--------------------------------------------------------------------------------

Suomi24 nyt on mitä on.

Tiedän hyvin nämä kaksi topiccia mistä tämä närkästys johtuu, sillä olen itse mainittuina siellä jälleen kerran myös. Ei jaksa shokeerata ne jutut enää, viime alkutalvesta oli se pahin vaihe kun oli tämä ensimmäinen keskustelu samasta aiheesta.

Keskustelijat niissä topiceissa tuntuu olevan lähestulkoon aina nämä 2-3 henkilöä, jotka eri nimimerkkien takana sitten piileksivät ja yrittävät saada kohua ja kaaosta aikaan. Sääli vain, että melko harva on kiinnostunut niistä jutuista, siis näitä oikeasti tervejärkisiä ulkopuolisia ihmisiä. Yleensä ne keskustelut päättyy siihen, että ne eivät vain saa tulta alleen ja minfolaiset siellä keskustelee keskenään.

Ei niistä kannata välittää/huolestua. Ne nyt on mitä on. Ja jos sieltä se KRP taas on vaarassa tulla ovesta sisään kahveelle, niin kantsii varata sitä laktoositontakin pullaa kaappiin, ettei heikkovatsaisimmilla mene pötsi sekaisin.
_________________
22:10:58 ‹loneliness_› kaikki ollaan sekasin, mut te ootte vihasempia

3

556

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • murha.infolainen

      Eniten tätänykyä palstalla ärsyttää markja vs. koko maailma-ketjut. Onko Vodka jotenkin provosoinut? Ei pidä provosoitua.

      • ihannoija

        eli VoDKa ei saa rauhassa sairastaa...


    • vahvasti itseensä:

      22:18:31 ‹VoDKa› Ei tässä tarvi tiukkis olla, kattoo vain teidän toimintaanne ja jo vähemmästäkin suututtaa.
      01/07/2008 22:18:38 ‹rapier› kenestä on kyse?
      01/07/2008 22:18:56 ‹Mariella› no perustele. mikä toiminnassamme kirvelee vodkaa?
      01/07/2008 22:18:59 ‹VoDKa› Ei tarvitse olla perustelua. Olen Jumala. Kaikki mitä sanon on totta ja oikein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      57
      3545
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      41
      3330
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2781
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      45
      2527
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1963
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1609
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    9. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      20
      1268
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1241
    Aihe