Jos mies ei kosi, se tarkoittaa sitä että hän EI HALUA KIHLOIHIN EIKÄ NAIMISIIN.
Niin miksi te naiset yritätte saada miehen koukkuun sormuksella ja sitten myöhemmin ihmettelette että suhde on huono ja mies käy vieraissa ja mies katselee pornoa jne. Totuus on että suomalainen mies seurustelee yleensäkin vain siksi että sillä olisi vakipillu, jonka se on valmis vaihtamaan heti kun kyllästyy ja parempaa tarjolla.
Tietysti on olemassa poikkeuksia, mutta hyvin vähän. Ottakaa järki käteen. Jos haluatte naimisiin ottakaa joku venäläinen, turkkilainen, kiinalainen tai thaimaalainen joka haluaa naimisiin asumisluvan takia, niinhän miehetkin tekevät, jos ette ole huomanneet.
Arvon naiset
5
1344
Vastaukset
- NeitiHapokas
Kyllä se ulkomaalanen on vaan niin paljon parempi. Osaavat loppujen lopuksi pitää vaimonsa niiiiiiin paljon tyytyväisempänä. kaikille ei oikein tää juro suomalainen kulttuuri kelpaa.
- tällaista "miestä"!
Suurin osa suomalaisistakin miehistä haluaa lopulta ihan sitä samaa kuin nainenkin: mukavan parisuhteen, jossa tulee hyväksytyksi ja rakastetuksi karvoineen päivineen - ja jopa lapsia!
Aloittajalle: onpas mieheltä epäkorrektia käytöstä "suostua" kihloihin ja naimisiin, jos ei sitä oikeasti halua! Sinun logiikallasi (= 'huonot parisuhteet johtuvat alunperinkin naimahaluttomasta miehestä') nämä miehet ovat itse syypäitä.- paitsi
Eihän se ole huonon suhteen merkki jos mies katselee pornoa!! Meillä katselee molemmat, suhde toimii, molemminpuolinen arvostus löytyy eikä vieraat kiinnosta kumpaakaan. Niin, ja sormukset löytyy sormesta miehen aloitteesta :)
- silentsoul
tähän yhtälöön on sitten eri lukunsa ne pimahtaneet, jotka antavat toisen kuvan niin puheillansa ja teoillansa. Näitä tyhjänpuhujia jotka naruttavat tiettyyn pisteeseen saakka ja sitten naks on kaikki tyhjää vain. kyllä on petetty ja jätetty, katkera! Tällä hetkellä onnellinen, että pääsin siitä paskiaisesta eroon. Olin sille varmaankin liian normaali tapaus, kun kaikki muut on enenmmän tai vähemmän no joo...
- miksi pelkäät?
Miksi pelkäät? Mikä risoo? Jos et uskalla olla mies, niin tee se jossakin muualla kuin täällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää2184430Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4433266Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142158Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141810Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51188Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691025- 741023
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24961- 54916
- 75908