toimiiks digiboksit

yleensä niin ettei kanavaa voi vaihtaa jos nauhoitus on alkanut ihmettelee hän.
kiitos vast, boksi on vision vdc 2222 pvr
3461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pitäisi seuraava olla mahdollista:
-jos tallennat esim. Ylen kanavaa, niin pitäisi olla mahdollista samalla katsoa jotain muuta kanavaa, joka on samassa kanavanipussa sen Ylen kanavan kanssa, parempaan ei yhden virittimen boxilla pysty :(

En osaa tarkemmin selittää noita kananippuja kun ne on kaapelissa vähän miten sattuu, riippuen kenen verkossa ollaan.

Äänestä
  • on niput luin digitan sivuilta. nauhoitus oli käynnissä ykköseltä ja vaihdoin kakkoselle, hm.. ei kyl mitään tapahtunut, vaan koetellaan vielä..... kiitos nopeasta vastauksesta

    Äänestä

  • old_profile_1565 kirjoitti:

    on niput luin digitan sivuilta. nauhoitus oli käynnissä ykköseltä ja vaihdoin kakkoselle, hm.. ei kyl mitään tapahtunut, vaan koetellaan vielä..... kiitos nopeasta vastauksesta

    Sivuilla ole muuta kuin antenniverkon kanavaniput, kaapeliverkossa ne menee miten sattuu (riippuen kaapelista).
    Luulisi kyllä, että kaapelissakin olisi ykkönen ja kakkonen samassa nipussa (mutta ei välttämättä).

    Ehkä se boxi kaipaa töpselin tuuletusta :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tommihuuhaa kirjoitti:

yleensä niin ettei kanavaa voi vaihtaa jos nauhoitus on alkanut ihmettelee hän.
kiitos vast, boksi on vision vdc 2222 pvr

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu