sisältöpalvelulaskutukset

Jennaaaaa_-_

Kertokaas nyt joku joka tietää että mitä tarkoittaa sisältöpalvelut? On se kumma kun niitä vaan tulee mukamas,vaikka en käy kännykälläni netis,ainoostaan soitan ja tekstaan joskus kuuntelen radioo. :) Mut ois kiva tietää että mitä nuilla sisältöpalveluilla tarkotetaan? Kiitos jo etukäteen vastauksista.

2

435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LeenuLii

      Onko laskullasi siis esim. Palveluviestejä? Palveluviestit ovat johonkin lyhytnumeroon (esim 16*** tai 17*****) lähetettyjä tai sieltä vastaanotettuja viestejä. Oletko mahdollisesti joskus tilannut soittoäänen esim. celldoradolta, zed:ltä tai Jambasta? Niitä tilatessaan liittyy "clubiin", jolla on jonkun lainen kk-maksu. Clubin pitäjä veloittaa tuon kk-maksun lähettämällä push-viestejä, jotka sitten maksavat vastaanottajalle, eli sinulle. Operaattori voi selvittää ainakin tuon puh-numeron mistä kyse ja googlesta sekä www.ficora.fi löytyy lisää tietoa. Operaattorilla on myös mahdollisuus selvittää palveluntarjoajaa.

      Lisäki sisältöpalvelut voivat olla mm.: ratikkalippuja, muita sms-maksuja, limsan tilauksia, soittoäänien ja pelien tilauksia jne.

      • Kesäinen

        lähetellyt tekstareita Tv-chatteihin sopöille juontajille vaikka,tai tähän seuranhakupalveluun...soikeaan. ;D

        Onhan telkussa vaikka mitä pelejä ja viestit on öpaut egen/kpl.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1686
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      271
      1584
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      285
      1343
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1282
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      905
    6. 66
      874
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      863
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      46
      861
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      841
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      818
    Aihe