Naisen metkut

Vaimo käy usein matkoilla
viikonloppuna.
Kun se tulee sieltä, se
on ihan raivona, että varmaan
olet tehnyt syntiä sillä aikaa.
Minulla on kaikki tiskit
tiskattuna ja kämppä siistinä.
Mutta ei se auta. Se päättyy
yleensä parin päivän yhtämittaiseen
huutoon ja kohtauksiin. Menen
lukon taa piiloon. Laitatin lukon
oveen, joten vaimo ei pääse mun
työhuoneeseen tönimään. Se haluis
että otan osaa sen vittuiluun.
Minua ei huvita.
5858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

oma "lehmä"ojassa,eli mitähän reissuilla harrastetaan,kysyvä ei tieltä eksy,putoaa ehkä allikkoon

Äänestä

Olisiko hyökkäys paras puollustus? Miksi kiukutella kun on ollut virkistäytymässä. Minä olen sitä mieltä, että se epäilee toista joka on itse syyllistynyt pahantekoon. Sano sille vaimokullalle, että on turha purkaa huonoa oloa syyllistämällä sinut. Itse käyn reissussa likkojen kanssa eikä ole tarvetta äkseerätä miehelleen kun tulee kotiin. Puhdas omatunto ja tietoisuus siitä, että kyllä kotiolot sittenkin on parasta. Kysyppäs vaimolta mitä pahaa reissussa on tullut tehtyä?

Äänestä

Onhan tuo ihan yleistä naisten käyttäytymistä. Kun ovat vieraissa olleet ja saaneet kylläkseen niin oma ukko on saamaton vätys. Kun akka häipyy seuraavan kerran tilaa huora kotiin. ja nauti . Ompahan sitten ainakin syytä haukkua. Ei turhasta motkota.

Äänestä
  • sano hälle suoraan että älä kiukuttele ja jos reissut on noin vaikeita niin ei tartte mennä mihinkään . jos ei auta niin sano että takasintulemista noin pahoilla sanoilla ei tarvitse ollenkaan että voi sitte pysyä kokonaan siellä reissullaan sillä sipuli.
    eiköhän mene naamaperuslukemille tai puheet muutu asiallisiksi.
    Miks ihmeessä teet mitän ylimääräistä kotona jos siit vain haukut saat istuppa enskerralla ihan huvikseen soffalle lepäileen ja katsele lehtiä ja telkkarii ja jätä tiskit vaimolle kun palailee kotiin voi purkaa kaiken kiukuttelun siihen siivoamiseen ja tiskaaamiseen ei tarvi sulle marista sitte. ja lähde itsekin matkoille välillä sieltä .

    Äänestä

juttua olet syöttänyt jo aikaisemminkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aaretti kirjoitti:

Vaimo käy usein matkoilla
viikonloppuna.
Kun se tulee sieltä, se
on ihan raivona, että varmaan
olet tehnyt syntiä sillä aikaa.
Minulla on kaikki tiskit
tiskattuna ja kämppä siistinä.
Mutta ei se auta. Se päättyy
yleensä parin päivän yhtämittaiseen
huutoon ja kohtauksiin. Menen
lukon taa piiloon. Laitatin lukon
oveen, joten vaimo ei pääse mun
työhuoneeseen tönimään. Se haluis
että otan osaa sen vittuiluun.
Minua ei huvita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu