palaa. Voiko sille tehdä mitään kun mun derbis palaa aina sulakkeita ja takavalon se ajovalo hajoo aina mutta jarruvalo toimii. Muuta vikaa ei ole.
Derbin
sulakkeita
4528
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
justii sama vika prkl, oikee paska derbi ku aina vittu sulake palaa ja sitte ne merkkivalot kokoajan palaa ja se takavalo prkl, oliskoha mahollista, että sielä joku johto ottais maihin ja jtn.
malli ja katoin ne johdot katteiden sisäpuolelta ja niis ei ollut mitään kun ei ole vielä kulunut kun mopo on niin uusi että mulla ei taida olla välttämättä johdoissa se vika. Mutta takaapäin katottuna vasemman sivukatteen takana on sellanen boksi johon menee kaikkia johtoja niin se oli ihan kokonaan hapettunut.
Mulla palo myös se faijja katto johot ei mitään vikaa sit vaihto akun sit ratkes kaikki ongelmat nyt on 10 ampeerin sulake ja uus akku silla selvis koko juttu kannattaa kattoo myös pakoputken ympärilla olevat johot jos ois sulanu sillon se vetää maihin
siitä sen boksin johdosta sitä hapettumaa