Olen 58v kaunis nainen Espoosta.Olin eka kertaa Antalayassa ja rakastuin ....IHANAAA...25v mies piiritti minua ja minä antauduin sen vietäväksi.Vietimme ihania hetkiä ja uusi matka varattu.Suomalaiset miehet eivät tiedä kuinka naista pidetään hyvänä...IHANAAAA TURKIN MIEHET
Tulin Turkista...apua
14
7453
Vastaukset
- Pepe-11
Moi Raija!
Minä oon menossa Turkkiin nyt 12 heinäkuuta. Sulla on erittäin ylistävä tarina turkkilaisista miehistä. Nyt heräsi mielenkiinto siihen "mitäs me suomalaiset miehet jätetään tekemättä?"
odottelen mielenkiinnolla vastinettasi!
Oon nyt Ruotsissa työmatkalla, mutta lauantaina matkaan laivalla Tukholmasta Hesaan.
Pepe
PS:Pidän turkkilaisesta pop-musiikista, tuon sullekkin jos haluat - Blondi71
En kyl itse viitsis moista kuulutella..joka etelän paikkahan on pullollaan noita gigoloita...jotka rahasta tekee mitä vaan...ja seuraava uhri kiikarissa ku toinen lähtee..kannattais herätä pilvilinnasta ennenkuin käy pussin päälle enemmän...vaikka omahan pussisi on...ja hyvähän se on että matka oli ihana...= )...itse kyl mielummin katselen suomalaisia miehiä..mut makuasioistahan ei voi kiistellä...= )
- mie vaan
En kyllä minäkään viitsisi kuulutella. Jotkut vaan ei ole niin älykkäitä kuin me. :)
Tämä Raija on jo varmaan varaamassa uutta matkaa..... kyllä turkin poju yllättyy kun Raija norkoilee ovella sormuksien kanssa ja repii suomeen. :))
- mieee
tunkekaa perseisiinne noi yleistämiset. tottakai se on totta että siellä kisaillaan siitä kuka saanut eniten piparia jne, mutta hyvä ystäväni on löytänyt turkista(vieläpä turistikohteesta) itselleen kunnon miehen, ovat tunteneet toisensa jo nelisen vuotta.ja raija kyllä tulet huomaamaan jos hän todella välittää sinusta, jaksaa pitää yhteyttä jne. mutta kyllä se on sen arvoista mennä turkkiin asti vaikka vain panolle,turkkilaiset tietävät mitä tekevät sängyssä, toisin kuin nämä suomen vellihousut
- jorma itse
Ensin sanot ettei pitäisi tehdä yleistyksiä ja sitten teet itse yleistyksiä: kuinka turkkilaiset ovat kaikki täydellisiä rakastajia ja kuinka kukaan suomalainen ei ole.
- TEIT
AIVAN OIKEIN KUN ANNOIT...JA ANNOIT VIETELLÄ ITSESI.Siinä olisi monelle suomalaisellekin opettelemista,olen myös lähes 60 nainen ja annan varmasti.myöskin otan.Aina kun tulee tilaisuus ja niitä meillä Alanyassa ym maailmassa riittää,lukuunottamatta Suomea.Ei nämä hyväkkäät edes ymmärrä mitä seksi on,he kuvittelevat heti yhden yön jälkeen menevänsä naimisiin ja perivänsä koko kaunottaren omaisuuden,hah.Me käytämme juuri itseämme siihen mihin on varaa,naimme ja hulluttelemme vaikka Italian poikien kanssa.Olemme sentään rotunaisia ja saamme tuntea sen etelän kuumassa yössä,oohlalaa!
- anopin toiveminiä
kolkytä.. 33 vuotta nuorempi, eikö se tuntunut kun panisi oman pojan kanssa?? Hyi..
- Petetty ja hylätty
Moi
Noin neljännesvuosisata yhdessä ja kuusi lasta, kunnes vaimoni aloitti Turkin matkat ystävättärensä kanssa neljä vuotta sitten. Pian aloin aistia, että kaikki ei ole OK. Nyt noita matkoja muistaakseni 13, joista kolme tehtiin yhdessä perheen kanssa, mutta minun piti jäädä joka kerta lasten kanssa yhden kerran sen viikon kanssa, kun hän lähti kaksin ystäväänsä tapaamaan. Pelle olin, kun jäin. Myönnän sen nyt, mutta en mä silloin tajunnut, vaan luotin täysin.
Syksyllä vaimoni haki eroa ja vuoden sisällä 7 Turkin matkaa. Kertonut uusista ystävättäristään, joilla puolta nuorempia poikaystäviä. Yksikin 65-vuotias suomalaisnainen kihloissa 25-vuotiaan turkkilaistarjoilijan kanssa. Samalla logiikalla mun pitäisi riiata 85-vuotiasta, sillä olen 45-vuotias.
Olen juuri tämmöinen suomalainen vellihousu, joka ei osaa kai sänkyhommia tehdä, ei ole tarpeeksi romanttinen. Olen vain maisterismies, enkä kausityöntekijä, jolla töitä allasbaarissa lomasesongin ajan ja joka talvet työttömänä. Mulla ei ole pitkiä ripsiä eikä mustaa tukkaa.
Katkerako? Olen. Sillä koko aviomme ajan olen ollut täysin uskollinen ja luottanut yhteiseen tulevaisuuteen ja ottanut avioliittolupauksen täysin tosissani. Ja mitä siitä jäljellä: ero ja katkeruus. Ja onni ja lempi nyt niillä, jotka tehneet väärin.
En usko siihen, että kahden niinkin erilaisen kulttuurin välinen rakkaus toimii tuhansien kilometrien päästä matkailun kautta. Eri asia, jos turkkilainen miesystävä saa viisumin ja pääsee maasta pois ja aloittaa todellisen perhe-elämän sitten täällä Suomessa tai suomalaisnainen elämän Turkissa. Silloin näkisi todella, miten se yhteiselämä sitten sujuu. Tiedän, että onnistuneitakin liittoja on, mutta myös niitä, joihin liittyy sekä henkistä että fyysistä väkivaltaa ja naisen vapauden suurta alistamista.
Mutta Turkista on vaikea saada viisumia, sillä Schengen-maat yhdessä sopineet, mitkä maat viisumirajoitteisia ja jostain syystä Turkki on sellainen maa.
Minusta on ollut täysin käsittämätöntä, että lasteni äidin ihastus alkoi vokotella tätä, vaikka tiesi, että kyseessä naimisissa oleva suurperheen äiti. Kun on vapaita ja jo eronneitakin naisia.
Tunteeni ja rakkauteni vaimoani kohtaan ei ole sammunut. Ikävöin ja kaipaan häntä suunnattomasti, vaikka tiedän, etten riitä enkä kelpaa. Tuntuu, etten ikinä voi enää mennä lomalle mihinkään Välimeren rannalle. Niin kova pala tämä on.
Minulle parisuhde ei ole seksimaniaa etelässä tai muualla. En kykene edes ymmärtämään saati suorittamaan seksiä ihmisen kanssa, jota en tunne pitkältä ajalta ja jota en todella rakasta. Olen kai todella tylsä tyyppi ja vanhanaikainen. Olen matkustanut paljon, mutta minulle on riittänyt ihan uimarannat, museot, teattterit, konsertit - mitään romassia saati seksiä en ole reisssuiltani hakenut. En vielä tähän päivään mennessä ole bordellissa käynyt tai yrittänyt epätoivoisesti iskeä itselleni yhden illan juttua.
Tietenkin voin syyllistää itseäni ja syyllistänkin, miksi olen ollut niin väärin toimiva aviomies, tylsä ja ikävä, että Turkista tuli lasteni äidin kohde. Mutta jos hän koki avioon liittyviä ongelmia, ne pitää ratkaista mulla tavalla kuin antautumalla lomaromansseille. Se ei ole toimiva eikä eettisesti oikea keino.
Kuitenkin olen ylpeä siitä, että suomalainen mies. Isäni oli viisi vuotta rintamalla ja taisteli tämän maan itsenäisyyden puolesta kuten monen muunkin isä. Sitä edeltävät sukupolvet ovat puineet ruista, kyntäneet, polttaneet kaskea. Tehneet raskasta työtä ja luoneet pikku hiljaa pohjaa sille elintasolle, jonka turvin meillä on nyt vara mm. matkustaa ja käydä etelässä. En koe lainkaan olevani huonompi ihminen kuin turkkilainen mies, vaikka hän olisi romanttisempi ja parempi rakastaja ja osaisi käsitellä naista paremmin.
Halusin kirjoittaa tarinani, sillä haluan tuoda julki, että lomaromansseilla on tämmöinenkin puolensa. Mitalin taustalla saattaa olla suuri häviäjä ja kärsijä kuten meidän tapauksessamme perhe.
t. Petetty ja hylätty- Zahhi
Älä lannistu!
Kuinka vanha on vaimosi ja hänen uusi turkkilainen ihastus?
Mikäli ikäeroa on yli 5-7 vuotta, eli mies nuorempi, en usko että tämä suhde tulee koskaan toimimaan!
Turkissa on satoja, satoja miehiä, 20-30 vuotiaita jotka etsivät vanhempia naisia rahan takia, mikäli kävelee kaupungillä hieman, heitä näkee päivittäin. Ole turkissa monta vuotta asunut ja tämä on täällä arkipäivää.
Vielä jonain päivänä vaimosi luultavasti katuu.
En taaskaan yleistä, turkissa on erittäin hienoja ihmisiä, elhamdulillah minäkin tunnen heitä ja heitä on ystävänäni, mutta myös roskasakkia, valehtilijoita, jotka etsii naisia saadakseen heiltä rahaa.
aurinko vielä paistaa... - entinen, onneksi
tämä ei ehkä lohduta yhtään tässä tilanteessasi, mutta pidä mielessäsi, että noista turkki-romansseista ehkä korkeintaan 1% onnistuu.
tunnen todella paljon turkki-suomi pariskuntia, jotka viimeistään muutaman vuoden jälkeen ovat entisiä pariskuntia. myös minä kuulun tähän ryhmään. vaikka asuimme molemmat yhdessä turkissa ex:äni kanssa, niin suhde ei kestänyt. (nyt asun onneksi suomessa)
ne suhteet ei vaan yksinkertaisesti tule kestämään!!
suhde voi aluksi olla hyvinkin kiinnostava, romanttinen tai jotain muuta kiehtovaa, mutta hyvin pian totuus astuu esiin. valehtelu, kieroilu, hyväksikäyttö, pettäminen, välinpitämättömyys, huono käytös, ystävien kateus ja juoruilu, jopa väkivalta.
säälittää kuunnella naisia jotka ovat korviaan myöten rakastuneita turkkilaiseen, kun tietää mitä niistä suhteista seuraa. toivottavasti useampi havahtuu ennen kun on liian myöhäistä ja kutsut ja viisumit, usein myös häät, hankittu. - eräs nainen
et varmaan enää tätä lue,mutta voi kun olen pahoillani puolestasi.Ja lastesi puolesta!Vaimosi ei löydä onnea,tulee pettymään pahasti.Voi olla,että palaa kotiin jos vain jaksat antaa anteeksi..Älä syytä itseäsi,ajattelet ihan oikein.Ole lastesi tukena,hekin tarvitsevat sitä.lähetän voimia sulle,ja toivon todella,että järki palaa..Tunnen Turkin hyvin,ja nämä kuviot.100% varmuudella kyseessä on vain lomahuvi,ja vaimosi sydän särkyy.Todellisten tunteitten kanssa tällä ei ole tekemistä.Ne miehet eivät välitä kenen kanssa ovat.terv.Sisko
- UPPO-TUKKI
Joo kelpais mullekkin vanha ja kulahtanut suomalainen nainen jos omassa kotimaassani pillun saaminen olisi kiven alla ja turisti lyyli maksaisi vielä siitä.
- meitä on kymmeniä
satoja,jollei tuhansia naisia,on kauniita tai vähemmän kauniita.Ei me mitään kenellekään makseta!Oletko tosiaan noin yksinkertainen että kuvittelet suomalaisen naisen maksavan miehelle seksistä????Hei haloo!!!Kyllä sitä on tyrkyllä täällä suomessakin kuten Turkíssa,siellä vain on parempi valikoima komeita miehiä ja he kyllä saavat naisen syttymään monin eri tavoin.Ei sitä naimaan tarvitse aina mennä,miehen ja naisen välinen ystävyys kun voi olla jotain muutakin.Surullista ettet saa naisia kuin tyrkyttämällä,toista se on Turkissa meillä naisilla.Komeaa on seura haluttaessa,emme maksa mitään vaan nautimme fiksusta ja naisen huomioon ottavasta seurasta!Kannattaisi kiertää maailmaa ja odottaa siltä matkalta muutakin kuin pelkkää seksiseuraa,ehkä se avartaisi sinunkin maailmankuvaasi.
- cahit
tervee kiitos paljon olen turkkilainen e-mail [email protected]
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202810Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3472447Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262232Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o392226Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581818Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181349Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121342- 701223
- 551200
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?61163