Ilves meeting lähestyy!!!
Lopen Räyskälässä
34778
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ilves-meetingin mainosta, Jokioisten MP:n nettisivuja, bändien sivuja tutkineena Ilves vaikuttaa mielenkiintoiselta. Valokuvasato viime vuodelta myös värikästä :). Kyseessähän on kaikille avoin miitti olen ymmärtänyt (vaikka jokioisämpeeläisten pyörissä HD onkin vahvimmin edustettuna mikä myöskin kuvien hiuksissa ja parroissa kenties havaittavissa ;), mutta kertokaas tietävät kuinka paljon populaa keskimäärin ja millainen meno? Sopiiko suhteellisen rauhalliselle pikku-beeämweellä liikkuvalla vähintäänkin keski-ikäiselle pariskunnalle? Kokemusta menneiltä vuosilta mm Saaristorallista, Rottarallista (en välttämättä jaksa innostua yöllisestä koneen huudattamisesta ja kumin polttamisesta...), pienestä Lintukodosta yms. Kiitollinen lisätiedoista ja kokemuksista! Oltais kahdestaan liikkeellä.
Viime vuosi jäi välistä, mutta edellisvuonna olin ja koht sillään starttaamassa taas. Suosittelen.
Kyllä siellä väkeä piisaa, mutta en osaa sanoa mitään tarkkaa.. Huono arvioimaan. Ihan laidasta laitaan on jengiä.
No, jos rauhalliselle bmw pariskunnalle sopii mikään ralli niin sitten sinne voi mennä. Varmaan saaristoralliin verrattavissa? (???!!)
Toivottavasti kännikäynnistyksiä olisi. ;) Ei rallia ilman kännikäynnistyksiä.
Ajeltiinpa Ilvesralliin ja täytyy sanoa, että ehkä paras miitti missä ikinä käyty. Sopivan rauhallinen, sopivan räyhäkkä, hyvää ruokaa, hyvää ja halpaa juomaa, ennen kaikkea mainiota musiikkia ja ohjelmaa kaiken aikaa. Ja kivoja ihmisiä, kaikki tyynni. Sääkin suosi, saunat ja järvi tarjosivat virkistystä. Ensi kesänä ehdottomasti uusiksi!