sinilevä

onko nyt jo sinilevää? koirani ui paljon ja oksentelee öisin, oisko lievää myrkytystä?
3616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

älä anna uida liikaa. myös turkkiin saattaa saada ihottumaa/kutinaa. pese joka uinnin jälkeen.

Äänestä

on jo, kuitenkin ajankohtaan nähden vähänlaisesti, mutta toki voi jo aiheuttaa oireita. Harmi, koira niin tykkäisi lotata rannassa, mutta kun myös juo vettä, on tilanne hankala.

Äänestä

rantavedessä. Se on sellaista vihreää vedessä lilluvaa levää. Kun suodatat sen talouspaperin läpi ja kuivatat paperin, niin värin tulisi olla sinertävä. Hiilitabletteja voi antaa, jos koira paljon siellä polskuttelee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dodiiiii kirjoitti:

onko nyt jo sinilevää? koirani ui paljon ja oksentelee öisin, oisko lievää myrkytystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu