Uudet patjat sänkyyn

Meillä olisi tarkoitus vaihtaa sänky. Onko teillä huonoja/hyviä kokemuksia eri valmistajien patjoista? Olen esim kullut että Sotkan tuotteet eivät olisi laadukkaita. Onko näin? Tietenkin jokaisella on omat mieltymykset, samoin nukkujan paino, ja nukkuuko kyljellän, mahallaan ym.
2534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja ollaan todella tyytyväisiä!

Äänestä

...noin kolmannes elämästä,joten hanki paras alusta. http://www.tempur.fi/page5335.aspx
Pari vuotta sitten hankin ko.patjan,törkeän kallishan se oli. 120cm x 200cm ja 70mm paksu,maksoi n.700€. Lähes 50 vuotta piti elää ennen kuin tiesin miltä hyvä patja tuntuu:) En ikinä vaihda pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tii65 kirjoitti:

Meillä olisi tarkoitus vaihtaa sänky. Onko teillä huonoja/hyviä kokemuksia eri valmistajien patjoista? Olen esim kullut että Sotkan tuotteet eivät olisi laadukkaita. Onko näin? Tietenkin jokaisella on omat mieltymykset, samoin nukkujan paino, ja nukkuuko kyljellän, mahallaan ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu