Piti hieroa silmiä ja nipistää itteeni parikin kertaa ennen kuin uskoin asian todeksi. Kadun varrella oli nuorisojoukko, enkä huomannut YHTÄKÄÄN kaljapulloa tai -tölkkiä lähettyvillä, en edes mäyräkoirapakkauksen kuoria!!! Teki mieli ihan käydä kysymässä että minne ne on piilottanut kaikki pullot ja tölkit, mutten sitten hakkaamisen pelossa viitsinyt. Oli kuitenkin sen verran iso asia, sellainen mitä ei ihan joka päivä näe, joten oli suorastaan pakko kirjoittaa tänne.
Näin yliluonnollisen ilmiön!
En meinannut uskoa silmiäni
5
524
Vastaukset
- ne ootteli,.,
Ne otteli lastin tuojaa. Sitten lesti lentää. :)
- kokija
kyllä niitä kuule vielä sellasiakin porukoita on mis ei ryypät.:)
- puhdas myytti
Nyt ei puhuta suviseuroista. Sellaisia nuorisoporukoita ei olekaan missä ei ryypätä koska alkoholi on ainut nuoria yhdistävä tekijä.
- Kauko-vaari
Niin mutta semmoinen nuori on erikoinen, joka ei sylkäise ohikulkiessaan.
Se on jonkunlainen refleksi. - Ensu K
Vaimon kanssa käydään kävelyllä perjantaina ja muovipussi mukana. Siinä saadaan kahvirahat kun kierretään tuttu kortteli ja kerätään tölkit ja pullot ( siis
tyhjät).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain29011766Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13810990Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2396305Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2185152Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1613630- 1743528
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502453Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291970Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov111807Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171695