Kaikki tietämäni operaattorit toimivat puhelinyhteyksissään erittäin hyvin , mutta syystä tai toisesta asiakaspalvelu tökkii todella paljon. Lukuisista reklamaatioista eri instansseihin ei ole ollut asiakkaiden mielestä mitään näkyvää hyötyä. Eli olisiko aika saada jo ulkomaisia operaattoreita kotimaankehiin, jotta voisimme todella arvioida omien operaattoreiden asiakaspalvelua verrattuna ulkomaiden palveluihin,koska palvelu ei kirjoitusten mukaan parane operaattoria vaihtamalla.
Sonera/Elisa/DNA/jne jne
1
436
Vastaukset
- tuuriako?
Olen hankkinut viime kuussa pari DNA Arvoa, kun olivat tarjouksessa. Olen kolme neljä kertaa soittanut asiakaspalveluun. Jonotusaika on ollut 0-1 minuuttia. En tiedä, onko minulla ollut vain tuuria. :)
Lisäksi minulla on vanhastaan pari Elisan liittymää (joista toinen lähtee heti kun iltaetusopimuksesta vapautuu). Jonotus on kestänyt 15 - 45 minuuttia. Pkle. Täytyy kännykkä olla varmuuden vuoksi koko ajan laturissa kiinni, kun sinne soittaa.
Sonerasta ei ole tuoreita kokemuksia. Maksullinen asiakasnumero on sellainen, joka pitää sieltä erossa jatkossakin. Onhan Sonera ulkomainen. Senhän omistaa ruotsalainen Teliasonera.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2547617Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1474018Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1232251Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261727- 471540
- 331412
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421224Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411022Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8993- 135978