Kapellskär

Minunsta oli niin hyvä kun ennenaikaan meni laivat Kapellskäristä suoraan Naantaliin. Ei tarvinnut seikkailla Tukholman läpi autolla ja laivamatkakin oli joutuisampi.
5351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eihän tukholmaan edes pääse laivalla.

Äänestä

Mutta se ajomatka Kapellskäriin ei ollut minun mieleeni. Mieluummin lähden Tukholmasta Suomeen.

Äänestä

Milloin se reitti on loppunut?

Äänestä
  • Finnlines, ainakin löysin tältä sivustolta informaatiota: www.finnlines.com/index.php/passenger_swe/rutter_och_tidtabeller/naadendal_kapellskaer

    Äänestä

kaipaan minäkin. Viking linen sivulla lukee, että se reitti toimii, mutta Ahvenanmaalla pitää vaihtaa laivaa. Työlästä on sekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Steffo kirjoitti:

Minunsta oli niin hyvä kun ennenaikaan meni laivat Kapellskäristä suoraan Naantaliin. Ei tarvinnut seikkailla Tukholman läpi autolla ja laivamatkakin oli joutuisampi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu