Mistä saa mansikoita

Ja mikä on litra/kilo hinta? Varmaan kuitenkin halvemmaksi tulee tänä vuonna itsepoimia kun mansikan hinta on aika "makea".
111067
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

valistapa minuakin, kun en ole mansikoihin törmännyt, että mikä se tämän päivän hinta on torilla? ja kaupassa? kilo vai litra?

Äänestä
  • Satokin on tänä vuonna pienempi, todennäköisesti ei hinnat tuosta paljon halpene...luulisin??

    Äänestä

  • puoli litraa on ollut 3e ja... kirjoitti:

    Satokin on tänä vuonna pienempi, todennäköisesti ei hinnat tuosta paljon halpene...luulisin??

    maksoi 5,50 euroa....se on jo aika makea hinta

    Äänestä

aloitus ettei vaan tarvitsisi miettiä vakavampia asioita, asioita jotka vaikuttavat kaikkien Kajaanilaisten elämään. Pieni vinkki, ei ne itsepoimittujen mansikoiden hinnat varmaan ihan miljoonissa liiku?

Äänestä
  • mutta eikös tämä keskustelu ole juuri sitä varten, että voi kysellä ja pohtia? On täällä paljon turhempiakin aiheita mielestäni esim. iän ikuinen valittaminen mamuista ja koirankakoista ;D

    Äänestä

  • aloittaja kirjoitti:

    mutta eikös tämä keskustelu ole juuri sitä varten, että voi kysellä ja pohtia? On täällä paljon turhempiakin aiheita mielestäni esim. iän ikuinen valittaminen mamuista ja koirankakoista ;D

    Älä välitä noista suunsoittajista, ne kun on kiinnostuneet vaan mäyräkoirien hinnoista.
    Tällaisetkin aiheet sopivat mainiosti tänne joukkoon - tuli torimansikoiden hintatiedotkin näin päivitetyksi, kiitos vaan.
    Ei se bensanhinta ole ainoa asia maailmassa :)

    Aloittamasi aihe on arkielämän tätä päivää ja hyvin käytännön läheinen.

    Äänestä

  • sopii tämäkin kirjoitti:

    Älä välitä noista suunsoittajista, ne kun on kiinnostuneet vaan mäyräkoirien hinnoista.
    Tällaisetkin aiheet sopivat mainiosti tänne joukkoon - tuli torimansikoiden hintatiedotkin näin päivitetyksi, kiitos vaan.
    Ei se bensanhinta ole ainoa asia maailmassa :)

    Aloittamasi aihe on arkielämän tätä päivää ja hyvin käytännön läheinen.

    :D :D

    Äänestä

Olisiko niin, ettei Kainuussa vielä mistään?
Kiva olisi jos joku tietäisi vastata aloittajan kysymykseen.

Äänestä

ainakin on useita marjatiloja. Katso netistä Sotkamon marjanviljelijät, sieltä saat osoitteita.

Äänestä

lehessä kunhan mansikat ensin saadaan poimintakuntoon. Ettei vaan nää sateet homehuta koko satoa...

Äänestä

Oulun torilta saa hintaan 6 euroo litra

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itse poimittuna? kirjoitti:

Ja mikä on litra/kilo hinta? Varmaan kuitenkin halvemmaksi tulee tänä vuonna itsepoimia kun mansikan hinta on aika "makea".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu