blue star majestic hotelli sunny beachilla

millipeikko

Olemme menossa perheen kanssa tuohon hotelliin elokuussa ja kaipaisin kokemuksia hotellista: minkälaiset huoneet (esim. siisteys), aamupalan määrä ja laatu jne. Kiva olisi myös kuulla perheiden (lapset jo kouluikäisiä) kokemuksia lomailusta Sunny Beachilla.Mitä kannattaa ottaa huomioon jne.Matkakuume alkaa olla jo kova...

2

790

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • susanh

      Valitettavasti en voi tuosta hotellistanne kertoa mitään, kun olimme eri hotellissa.

      Sunny Beachilla hotellien ja suurempien ravintoloiden ulkopuolella ei aina tule ymmärretyksi englannin kielellä. Julkisilla kulkeminen on mahdotonta, koska missään ei ole aikatauluja eikä merkintöjä siitä, mihin milläkin esim, bussilla pääsee. Katujen nimet ovat myös ilmeisen salaista tietoa, koska kylttejä ei aina ole, tämä haittaa vähän kartan kanssa suunnistajia.
      Toinen mieleen tulevat huonohko seikka on ravintoloiden sisäänheittäjät. Itse en heistä niin perustaisi, se on aina vähän kiusallista.

      Sunny Beachilla hintataso on vielä huokea ja ostoksia kannattaa tehdä. Tuotteiden laatua ja varsinkin merkkituotteiden aitoutta kannattaa epäillä. Mutta jos tuote on hyvä, merkillä ei kai ole niin väliä.
      Minigolfia kannattaa pelata, kentät ovat kivoja koko perheen harrastepaikkoja.
      Asiakaspalveluasenne on vielä vähän hakusessa, mutta se ei siis ole henkilökohtaista, vaan maan tapa.(ja varmasti vaihtelee suuresti)Myös byrokratiaan saattaa törmätä.

      Nämä mainitsemani seikat eivät tarkoita, etteikö lomamme olisi ollut onnistunut. Kerroin vaan mihin kannattaa varautua. Jos asiat huomioi etukäteen, loma onnistuu paremmin.
      Lentomatka Bulgariaan on nautittavan lyhyt.

      Nautinnollista lomaa Teille, toivottavasti viihdytte ja loma on toiveidenne mukainen!

    • tipi71

      Olimme v.2006 kyseisessä hotellissa. Mukana 4-vuotias tyttö. Hotelli oli tosi hieno ja siisti. Allasalue oli iso ja parvekkeilta mukavat näköalat altaille ja merelle.. Aamupala oli runsas ja monipuolinen. Suosittelen ehdottomasti tätä hotellia. Kannattaa ottaa mukaan käsien desinfiointiainetta ja käyttää sitä aina ennen syömistä, jotta ei vatsapöpöt pääse yllättämään. Hyvää matkaa! nimim. juuri Kreetalta palanneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      3172
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1841
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1730
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1249
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      128
      1035
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      98
      978
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      865
    10. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      859
    Aihe