Minne Eurooppaan matkalle?

Suositelkaa jotain

Haluisin yllättää äidin ja lähteä hänen kanssaan matkalle johonkin Eurooppaan. Suositelkaa jotain maita. Ei mikää ihan järkyttävän kallis paikka kiitos :D 500 egee on budjetti ainaki... niinko matkat ja majotus.

4

769

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maailmanperintökohteet

      Niitä on myös Euroopassa.Karu tosiasia on se, että 500 egee ei riitä mihinkään...

    • Rantatörmä

      Olen melkein kuusikymppinen mummeli. Lomailin tyttäreni kanssa Albaniassa ja ihastuin paikkaan.
      Maa on todella edullinen, mutta lentoja ei saa
      aivan satasella. Kysy lisää albaniaan.fi

    • Itse ehdotin omalle äidilleni muutaman päivän matkaa johonkin Euroopan kaupunkiin, tämä vain on niin laiska lähtemään, ettei tarjoukseni kelvannut.
      Vietimme mieheni kanssa pitkän viikonlopun Budapestissa, molempien lennot majoitus maksoivat vähän alle 500€. Ensi syyskuun lopulla lähden naisporukalla viettämään pitkää viikonloppua Vilnaan. Varasimme Finskin lennot 148€/lurjus Supersaverin kautta ja edullinen majoitus löytyi netistä.
      Muita mukavia kohteita, joihin on suorat lennot, on useita, kuten Dublin, Amsterdam, Praha jne.

    • neilikka

      moikka!

      tiedän että italia ei ole todellakaan havlin paikka mennä, mutta on vain pakko suositella koska siellä on niin paljon ihania paikkoja :)
      esim. Firenze kaupunkilomana on todella ihana...se on tosi nätti kaupunki! sitten on alassio rannikolla, joka on varmasti kotoisin paikka missä olen koskaan ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1639
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      14
      1044
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      96
      960
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      932
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      744
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      141
      719
    7. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      81
      690
    8. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      674
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      48
      661
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      651
    Aihe