Onko hyviä vinkkejä Ahvenanmaan suuntaan? Entä mikä reitti on hyvä pyöräillä ja mitkä hyviä leirintäalueita? Lähden ekaa kertaa sinnepäin parin viikon kuluttua. Onko ne laivalautat ilmaisia?
Kiitos vinkeistänne näin etukäteen.
Turun saaristo ja Ahvenanmaa
6
2726
Vastaukset
- linkki rengastielle
Katso oheinen linkki. Suurin osa lautoista ilmaisia. Kannattaa tilata 14 e maksava opaskirja, minkä mukana tulee kartta ja lautta-aikataulut.
http://www.saaristonrengastie.fi/- rengastietä,
Mene todellakin mieluimmin Ahvenanmaalle ja sen saaristoon kuin Saariston rengastielle. Siellä ei ole juurikaan mitään nähtävää, leirintäalueet eivät olleet hyviä ja pituudeltaan reitti oli vain 250 km.
Ollaan kierretty sekä rengastie että Ahvenanmaan saaristoa matkailuautolla ja suosittelen erittäin lämpimästi nimenomaan Ahvenanmaata! - onko yrittäjällä varaa?
rengastietä, kirjoitti:
Mene todellakin mieluimmin Ahvenanmaalle ja sen saaristoon kuin Saariston rengastielle. Siellä ei ole juurikaan mitään nähtävää, leirintäalueet eivät olleet hyviä ja pituudeltaan reitti oli vain 250 km.
Ollaan kierretty sekä rengastie että Ahvenanmaan saaristoa matkailuautolla ja suosittelen erittäin lämpimästi nimenomaan Ahvenanmaata!Kiertäkää kaukaa Houtskärin lossirannan tuntumassa sijaitseva kurja kuppila! Olimme aikessa poiketa kyseiseen paikkaa tortaina 16.7. mutta joudummekin ilmeisen humalaisen pubin isännän sättimiksi, koska lapseni ei ollut kysynyt lupaa vessa käyttöön. Tämä uhkaavasti käyttäytyvä henkilö nimitteli meitä ja uhkasi puhkoa pyörän kumit, ellemme nopeasti poistu paikalta.
Kaikki lähistöllä liikkuvat: päästelkää alamäkeä suoraan lossille niin pian kuin pääsette. Musssalassa on miellyttävä Saariston lomakeskus, jossa saa maukasta kotiruokaa ja erinomaista palvelua. - fillaristitx2
onko yrittäjällä varaa? kirjoitti:
Kiertäkää kaukaa Houtskärin lossirannan tuntumassa sijaitseva kurja kuppila! Olimme aikessa poiketa kyseiseen paikkaa tortaina 16.7. mutta joudummekin ilmeisen humalaisen pubin isännän sättimiksi, koska lapseni ei ollut kysynyt lupaa vessa käyttöön. Tämä uhkaavasti käyttäytyvä henkilö nimitteli meitä ja uhkasi puhkoa pyörän kumit, ellemme nopeasti poistu paikalta.
Kaikki lähistöllä liikkuvat: päästelkää alamäkeä suoraan lossille niin pian kuin pääsette. Musssalassa on miellyttävä Saariston lomakeskus, jossa saa maukasta kotiruokaa ja erinomaista palvelua.jos tarkoitat Kittuisten lomakylää, olemme viettäneet siellä muutaman päivän joka kesä ja palvelu on ollut siellä aina erinomaista, isäntäpariskunta on ollut erittäin avulias ja mukava.
Mussalan päässä olemme syöneet muutaman kerran lauttaa odotellessamme , totta ruoka on ollut ihan hyvää hintalaatusuhteeltaan, mutta palvelua ei kyllä ole voinut kehua. Itänaapurin väellä taitaa olla hieman eri arvoja kuin meillä. - Pörrääjä
onko yrittäjällä varaa? kirjoitti:
Kiertäkää kaukaa Houtskärin lossirannan tuntumassa sijaitseva kurja kuppila! Olimme aikessa poiketa kyseiseen paikkaa tortaina 16.7. mutta joudummekin ilmeisen humalaisen pubin isännän sättimiksi, koska lapseni ei ollut kysynyt lupaa vessa käyttöön. Tämä uhkaavasti käyttäytyvä henkilö nimitteli meitä ja uhkasi puhkoa pyörän kumit, ellemme nopeasti poistu paikalta.
Kaikki lähistöllä liikkuvat: päästelkää alamäkeä suoraan lossille niin pian kuin pääsette. Musssalassa on miellyttävä Saariston lomakeskus, jossa saa maukasta kotiruokaa ja erinomaista palvelua.ja toisen yrittäjän mustamaalaus. No eihän se peli oo koskaan ollut kovin reilua itä-naapureiden kanssa.
Suosi kotimaista!
- YO BRO
AIKAA PEETÄ PUHUTTE TÄÄLLÄ DUDESIT!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1703303
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541869Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471819Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591714- 771594
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411520Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811389The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278- 1581142
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251125