Vauvamme on nyt 4 kuukautta.
Puklauttelee isoja oksennuksia kokoajan kun ottaa syliin.
Pakolla ei syötetä, mutta silti tuntuu, että syö liikaa.(Rintaruokinta)Tai sitten syliinotto jotenkin painaa vatsaa ja oksentaa siksi.
On turhauttavaa vaihtaa vaatteita kokoajan y.m.s
Painoa kuitenkin on riittävästi joten kyllä sitä ravintoa perille menee myös.
Olemme antaneet jo kokeilumielessä purkkiruokaa kun vauva on tuntunut sitä haluavan.
Kiinteää ravintoa ei oksenna.
Onko jollakin vastaavaa kokemusta?
Oksentelu
2
182
Vastaukset
- ongelma-
on ollut meilläkin pojan kanssa, neuvolasta meille neuvottiin, että anna lapselle vähemmän ruokaa mutta useasti. Tuo on auttanut meillä ainakin ongelmaan.
- juttu täällä
Meillä on ihan samanlaista. Vastasyntyneestä tähän päivään saakka (nyt 6kk) on pulautellut lammikoita. Kiinteitä syönyt pari kuukautta ja sitäkin tulee ylös. Huomasin että jos ei nosta heti ylös syötön jälkeen vaan röyhtäyttää vasta 30 min jälkeen tulee paljon vähemmän ylös. Ja silloin kun röyhtäyttää niin tehdään se kunnolla että kaikki ilma tulee ulos. Jos se jää sinne niin seuraavalla nostolla tulee taas kunnon pulautukset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925941
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv943011Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48764