Eivät huomanneet, ettei Kimin autoon vaihdettu ekalla varikkopysähdyksellä uusia renkaita, mikä pilasi Kimin kisan. Saksan RTL:n kommentaattorit huomasivat välittömästi tämänn.
Kyllönen ja Mustakari aivan
5
264
Vastaukset
- mutta vertasin
tuon saksalaisen RTL:n, Wheelsin ja ITV:n selostuksia ja ulkomaiset pesevät kotimaiset mennen tullen asiantuntemuksellaan, huumorillaan sekä huomaavat erikoiset tapahtumat välittömästi. Tämän päivän kilpailussa mm. juuri tuon Kimin eturenkaiden vaihtamattomuuden sekä Barichellon yhtäkkiä kasvaneen nopeuden. Samoin huomasivat Nikon huiman nousun. ITV haastatteli kilpailun kestäessä jopa Ross Brawnia. Ilmeisesti suomalaisilla ei ole paljoa pääsyä varikolle kun kilpailu on käynnissä.
Kekeä olisi kiva kuulla kommentaattorina samoin kun Järvilehtoa, molemmilla on teräviä mielipiteitä ja asiantuntemusta. Mika Salo on myös hyvä.
Suomalainen selostus on sen verran huonoa ettei se ole maksun väärtti; "Autot kiitävät radalla kiiltävine renkaineen auringonkilon loistaessa lammikoista...", joo joo. Pitäydyn edelleenkin proxyissa ja kuuntelen asiallista ja asiantuntevaa sekä oikein ennakoivaa tarinaa jotka tukevat jännittäviä kilpailuja.- Viksu92
Kyllähän ne MAXilla hoitaa hommansa ihan hyvin. JJ ainakin. Salo taas täys tampio. Luulee olevansa, joku palvomisen arvoinen maailmanmestari, mutta minulle hän on pelkkä surkea kakkoskuski /spit.
- kisan
Viksu92 kirjoitti:
Kyllähän ne MAXilla hoitaa hommansa ihan hyvin. JJ ainakin. Salo taas täys tampio. Luulee olevansa, joku palvomisen arvoinen maailmanmestari, mutta minulle hän on pelkkä surkea kakkoskuski /spit.
ensimmäisen kerran maxilta ja pakko todeta, että oskari on ihan yhtä ala-arvoinen selostaja kuin kyllönen tai mustakari.
- anti eclestone
Oskari Suuri on ihan yössä koko hommassa.
JJ kyllä taantuu sen seurassa ihan kokonaan. - järkyttävä
Olihan taas koostelähetys kisasta. Tunnin kestävä päin persettä leikattu versio, jossa on mainoksia varmaan enemmän kuin itse kisaa.
Selostajat olivat myös aivan pihalla. Kun kisan alussa oli järjestys 1. Hamilton 2. Kovalainen 3. Räikkönen. Kun käydään mainoskatkolla niin räikkönen oli toinen ja kovalaisesta ei puhuttu mitään. Lisäksi sanottiin, että kukaan ei ole vielä käynyt varikolla. Kimin sanottiin pyörähtäneen toistamiseen. Mikä oli ensimmäinen pyörähdys, ei näytetty.
Ja perkele, en osta maksullista lähetystä. Ennemmin hankin vaikka satelliitti antenni katselen ammattitaitoista selostusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712501
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454680Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1453670Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392768Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1081671Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1031524Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461