voin siis hyvin mielin jatkaa muita kesärientoja kun ei täällä oikein tuo keskustelu tunnu kukoistavan :-)
no mitäs teille kuuluu Immeiset, tummat ja vaaleet
ootteko huomanneet että hevoset ovat lisääntyneet? (luin uutisista) se oli kyllä hyvä uutinen
ihaa
6
253
Vastaukset
- ihan tosi
Kyrön makkara alkoikin olla jo liian kallista, jospa senkin hinta nyt halpuisi, kun teuraskonit lisääntyvät.
Parasta se Kyröläinen on nuotion loisteessa, tikussa paistettuna.- apilankukka.
varmaan voi ollakin
mulle tuli kyllä ihan muut jutut mieleen, että jospa hevosia voisi käyttää jälleen esim muutenkin kuin maisemametsissä
ja ravi- ja ratsastusharrastus voisi lisääntyä
hevosia, kuten muitakin eläimiä, käytetään nykyisin myös erilaisissa terapioissa
ja mitäpä vielä
kaipaillen, muistellen . . - ja anteeksi aiempi
apilankukka. kirjoitti:
varmaan voi ollakin
mulle tuli kyllä ihan muut jutut mieleen, että jospa hevosia voisi käyttää jälleen esim muutenkin kuin maisemametsissä
ja ravi- ja ratsastusharrastus voisi lisääntyä
hevosia, kuten muitakin eläimiä, käytetään nykyisin myös erilaisissa terapioissa
ja mitäpä vielä
kaipaillen, muistellen . .Olen itsekin eläinrakas ihminen ja muistan, kun meille ostettiin ensimmäinen oma hevonen, olin seitsemän vanha.
Myöskin hevonen oli saman ikäinen, mutta paljon minua viisaampi. Opin vuosien varrella työskentelemään hevosen kanssa ja viettämään hieman rennompaakin ajankulua, opettelin nimittäin ratsastamaan, ja sehän olikin tosi kivaa.
Terapia. Totta, hevoset ja ponit ovat sellaisia eläimiä, että niiden kiintyminen ihmiseen on lähes samaa luokkaa, kuin koirallakin, paitsi hevoset harvemmin loukkaavat ihmistä. Perheemme teinitytöllä on poni, ja se on todella söpö eläin. Ei se tarvitse aitaa, eikä hihnaa, se on täysin vapaana ulkona, ja kerjää jokaiselta herkkupaloja. - apilankukka.
ja anteeksi aiempi kirjoitti:
Olen itsekin eläinrakas ihminen ja muistan, kun meille ostettiin ensimmäinen oma hevonen, olin seitsemän vanha.
Myöskin hevonen oli saman ikäinen, mutta paljon minua viisaampi. Opin vuosien varrella työskentelemään hevosen kanssa ja viettämään hieman rennompaakin ajankulua, opettelin nimittäin ratsastamaan, ja sehän olikin tosi kivaa.
Terapia. Totta, hevoset ja ponit ovat sellaisia eläimiä, että niiden kiintyminen ihmiseen on lähes samaa luokkaa, kuin koirallakin, paitsi hevoset harvemmin loukkaavat ihmistä. Perheemme teinitytöllä on poni, ja se on todella söpö eläin. Ei se tarvitse aitaa, eikä hihnaa, se on täysin vapaana ulkona, ja kerjää jokaiselta herkkupaloja.lapsuusmuistoja mullakin . .
naapurin hevosia harjatessa ja haliessa, ja raveissa käydessä ystävättären kanssa. .kultaisella seitkytluvulla . . jopolla polkien . .eipä tarvinnut pelätä mittään . .ja lapset sai olla lapsia kauemmin kuin nykyisin
- pohjanmaan akkeli
mitä tänne kuuluu? no kiitos, ja muutenkin hyvä tässä olla on, mutta tietysti.. jos... niin .. että ,... jos , kun,, mutta että no niin!
- apilankukka.
pohjanmaan akkelilta perin savolaene vastaus ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h72763Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062611Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv182307Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.481889Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141453- 321453
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201073En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.70986