Häät olisi tiedossa 09.05.09. Häämatkalle tekisi mieli lähteä samantien, mutta ongelmaksi näyttää muodostuvan vapaiden kohteiden vähäisyys. Aurinkomatkojen sivuja olen selaillut ja lähes kaikki talven kohteet loppuvat huhtikuussa ja kesän kohteet alkavat kesäkuun puolella.
Eli matkoja ei kauheasti ainakaan valmiina paketteina ole tuolloin.
Kaupunkilomat eivät oikein innosta ja lämpimään pitäisi päästä. Mielellään myös johonkin vähän kauemmas, jossa rantaa riittää ja lämpöä on ainakin 25 astetta.
Jos on tällaisia paikkoja tuohon aikaan tiedossa niin ideat otetaan ilolla vastaan!
Mihin häämatkalle toukokuussa??
6
2936
Vastaukset
- valmismatkoja
Kukin matkatoimisto laittaa ENSI KESÄN matkat myyntiin hiukan omaan tahtiinsa, Finnmatkat on jo julkaissut osan ENSI KESÄN kohteista, mutta Tjäre ja Aurinkomatkat ovat aina myöhemmin matkassa, eli jatka etsimistä sitten, kun kaikki ovat myynnissä. Välimerellä on tuolloin jo lämmintä, mutta kauemmaksi kun menee, voi päästä vaikka kuinka lämpimään, viikko vai kaksi siihen lomaan varataan??
Äläkä sitten varaa uudella nimellä (jos aiot nimeä vaihtaa), jos et ehdi hankkia uutta passia, kyllä pääset vanhalla passilla ja vanhalla nimellä ilmaan.
Ja vielä yks juttu, lomamatkat on halvempia silloin kun suomen lapsilla on vielä koulua, eli kandee matkustaa mieluummin touko- kuin kesäkuussa.- ....
Aurinkomatkoilla ainakaan tänä kesänä ei vielä toukokuussa ollut kesän matkoja. Ainakin netin mukaan matkat alkavat vasta kesäkuussa. Mutta pitää tosiaan kaivaa sitten tulevan kesän matkaesitteet heti toimistoista, kun ne ilmestyvät.
Eiköhän sitä jotain sitten löydy. Eurooppaa kauemmas olisi tarkoitus lähteä. - Häämatkalainen vm 2006
.... kirjoitti:
Aurinkomatkoilla ainakaan tänä kesänä ei vielä toukokuussa ollut kesän matkoja. Ainakin netin mukaan matkat alkavat vasta kesäkuussa. Mutta pitää tosiaan kaivaa sitten tulevan kesän matkaesitteet heti toimistoista, kun ne ilmestyvät.
Eiköhän sitä jotain sitten löydy. Eurooppaa kauemmas olisi tarkoitus lähteä.Voin suositella häämatkaa Karibian ABC-saarille (Aruba, Bonaire, Curacao). Olimme siellä häämatkalla touko-kesäkuussa 2006. Kaksi viikkoa riittää hyvin vaikka kaikkien kolmen saaren koluamiseen, sillä saaret ovat pieniä ja lentomatkat niiden välillä lyhyitä. Meidän matkamme oli Helin matkojen kautta ostettu.
- leuhkat eväät
Häämatkalainen vm 2006 kirjoitti:
Voin suositella häämatkaa Karibian ABC-saarille (Aruba, Bonaire, Curacao). Olimme siellä häämatkalla touko-kesäkuussa 2006. Kaksi viikkoa riittää hyvin vaikka kaikkien kolmen saaren koluamiseen, sillä saaret ovat pieniä ja lentomatkat niiden välillä lyhyitä. Meidän matkamme oli Helin matkojen kautta ostettu.
onnea
- Outi
Menkää Ranskaan, Nizzaan, sinne mekin menimme ja
ihanat muistot kahden viikon ajalta kantaa
edelleen meitä 26 vuoden takaa!
Suosittelen lämpimästi Nizzaa.
- coffeepause2
Romanttinen Gardajärvi ja hurmaava Nizza
COFFEEPAUSE BLOG
http://coffeepause.weebly.com/3/category/loman-tarpeessa/1.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4622848Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152675Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2721618Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841204Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4411145Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631098- 156980
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41938- 56909
- 79895