Tällainen äänirasia levysoittimessa. Mistä kannattais katsella uutta ja mieluiten vähän parempaa tähän sopivaa äänirasiaa? Onko tässä kyseessä jokin soitinkohtainen malli vai onko tämä jokin vanhempi standardi rasioissa?
http://i153.photobucket.com/albums/s213/joyoussound/DSC02569.jpg
Mistä löydän uuden neulan/äänirasian?
9
3491
Vastaukset
- jösses
kysymys on sen verran loistavasti aseteltu, että eipä tuohon jaksa tämän kummemmin vastata.
- Iloinen äänirasia
No jösses, etkö vaan ymmärtänyt mitä kysyin vai etkö jaksanut keskittyä?
- jormas.
kulahtaneen näköinen neula (ei äänirasia), hommaat vaan suosiolla uuden, se lienee tässä tapauksessa paras ratkaisu. tarvitset tarkat tiedot soittimestasi tai jos äänirasia ei ole alkuperäinen niin sitten tarkat tiedot siitä.
uusia neuloja myy ainakin kruunuradio ja a.h.records, molemmat helsingissä, mutta kait neuloja nykyään saa vähän sieltä sun täältä.- Iloinen äänirasia
Levysoitinmalleja on varmaan sellainen määrä maailmassa, että täytyy ihmetellä ja kumartaa, jos joku pystyy sen perusteella mulle uuden äänirasian hommaamaan.
ajattelin kuitenkin, että jos itse tietäisi tuon rasian tyypin, niin voisi ilman välikäsiäkin yrittää netin kautta ostella. - jormas.
Iloinen äänirasia kirjoitti:
Levysoitinmalleja on varmaan sellainen määrä maailmassa, että täytyy ihmetellä ja kumartaa, jos joku pystyy sen perusteella mulle uuden äänirasian hommaamaan.
ajattelin kuitenkin, että jos itse tietäisi tuon rasian tyypin, niin voisi ilman välikäsiäkin yrittää netin kautta ostella.http://www.mrstylus.com/en/index.html
mutta sinun pitää olla varma että rasia on todellakin alkuperäinen muuten ei natsaa.
hyvin usein tuon ikäisiin soittimiin on vaihdettu uusi parempi äänirasia. - Iloinen äänirasia
jormas. kirjoitti:
http://www.mrstylus.com/en/index.html
mutta sinun pitää olla varma että rasia on todellakin alkuperäinen muuten ei natsaa.
hyvin usein tuon ikäisiin soittimiin on vaihdettu uusi parempi äänirasia.Rasia ei ole alkuperäinen, mutten tiedä olisiko alkuperäisen kaltainen. Uusi äänirasia kävisi, kunhan vaan löytäisi.
- jormas.
Iloinen äänirasia kirjoitti:
Rasia ei ole alkuperäinen, mutten tiedä olisiko alkuperäisen kaltainen. Uusi äänirasia kävisi, kunhan vaan löytäisi.
äänirasiassa lukee?
uuden äänirasia ostamine on helppoa, niitä myydään lähes jokaisessa hifi liikkeessä.
- neula löytyi
http://www.viikari.com/levysoitinneulat.asp
Malli on Zafira 6288 - Levarifani
Täältä löytyy neuloja
www.tiinantarvike.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2574590Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412762Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061594Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116- 471109