Etsitään Paperit omaavalle terveelle,mahtavalle neidille(2-v) urosta astutukseen,etelä-suomen alueelta mielellään.
Elokuuksi 08,eli kiirettäkin pitää!!
Otathan yhteyttä niin sovitaan,rupatellaan lisää!
Toivomme,että uros olisi rekisteröity ja terve hyvällä luonteella.
Pikkuiset kasvaisi rakkaudella perheen välittömässä läheisyydessä.
[email protected]
Vantaa
Elokuuksi 08,eli kiirettäkin pitää!!
Otathan yhteyttä niin sovitaan,rupatellaan lisää!
Toivomme,että uros olisi rekisteröity ja terve hyvällä luonteella.
Pikkuiset kasvaisi rakkaudella perheen välittömässä läheisyydessä.
[email protected]
Vantaa
Vastaukset 6
Vanhimmat
sivuilta löytyvät ohjeet ja suositukset?
http://www.jackrussellinterrieri.fi/jalostus/jto.shtml
mikset ole tuonne muuten ottanut yhteyttä?
ettei ole?
Minulla olisi juuri tarvitsemasi kaltainen "täydellinen" yksilö. Kasvattaja jolta ostimme halusi sen täysikasvuisena nähtyään välttämättä astuttaa sillä yhden nartuistaan ja on koirallani nyt viisi "lasta" ympäri suomen.
Hupaisaa oli se, että pentuna koiramme oli kitukasvuisin mutta virkein eikä se muille ostajille kelvannut. Me taas ihastuimme heti siihen. Kasvattaja oli myöhemmin nähnyt myös osan muista pennuista ja sanoi meidän olevan ehdottomasti parhain yksilö.
Mutta mutta, astumisen jälkeen kesti kolmisen viikkoa ennen kuin koiramme rauhoittui. Kolmeen viikkoon se ei syönyt juuri mitään, tuijotteli ikkunasta tai istui ulko-ovella ja vinkui tahikka sitten vaelsi ympäriinsä huoneistossa morsiantaan etsien. Ei halunnut edes ulos mielellään eikä mikään kiinnostanut.
Siksi en mielelläni lähde uuteen koetokseen.
Ota ihmeessä yhteyttä Suomen Jackrussellinterrierit ry:n jalostusneuvojaan, joka osaa auttaa urosvalinnassa sinua. Yhdistyksen sivuilta löytyy myös Urosluettelo jossa esillä paljon erilaisia uroksia kuvineen ja terveystietoineen!
Pääset itse vähemmällä, ja saat luotettavaa apua!
hei , onko jr uroksen tarvetta vielä , mulla olis rekisteröity 8v jr poika , siittänyt 2 tervettä pentuetta . [email protected]
Onko koiralla ja sen vanhemmilla sekä pennuilla hyvät tulokset näyttelyissä ja terveystuloksissa jotka näkyy jalostustietokannassa?
Terveistä puhdasrotuisista hyväluonteisista jalostuskoirista on aina kysyntä.