eli olen järjestämässä siskoni kanssa polttareita äidillemme, ja vaikka se kuulostaakin vähän säälittävälle, että omat lapset järkkää jotaa tollasta, mut mie haluun vaa järkkää meille niiku vikan tyttöjen illan yhdessä, ennen naimisiin menoa! Eli suunniteltiin ihan rauhallista iltaa, syömistä ja muutamille jonnekin, mutta ois kiva jos vielä ennen sitä syömistä keksisi vielä jotain kivaa tekemistä!? Ajattelimme pyös painattaa paidan muistoksi illasta, niin olisiko jollakin mielessä jotain hyvää/hauskaa aiheeseen liittyvää lausahdusta jonka voisimme painaa paitaan?? kiitokset etukäteen ideoista! :)
polttarit äitille
2
633
Vastaukset
- mir
Erilaiset hemmotteluhoidot tai hieronta voisi olla mukavaa vähän vanhemmalle morsiammelle. Osallistuin tätini polttareihin jonkin aikaa sitten ja olimme järjestäneet hänelle kauneushoitolaan hemmottelua. Me muutkin siinä sivussa hoidettiin myös itseämme :) Ihanan rentouttavaa ja morsian sai päiväksi unohtaa 4:n lapsen tarpeet ja keskittyä itseensä... Morsian kiitteli möhemmin kovasti kun ei järjestety mitään mollaus juttuja.
- vaunagz
Yksi mukava vaihtoehto on myös viedä äiti tanssitunnille (riippuu tietenkin onko yhtään tanssista pitävä). Keskustassa oleva High Heels järjestää polttaritanssitunteja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681428
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411019Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20622Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573