Jos oon päässy ekaan, tokaan tai kolmanteen hakutoiveeseeni niin ne ei kai edes harkitse mua sinne neljänteen. Mietin vaan ku neljäs "kouluni" ilmoitti tänään tulokset netissä ja en ollu päässy ainakaan sinne.. tässä sitä nyt sitte ollaan.
Mitäsmitäs?
näinköhän..
2450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
siis että en päässyt ekaan hakutoiveeseen, toinen kolmas ja neljäs hakutoive oli samaa alaa mutta eri paikkoihin ja kävin kokeessa vain siinä ensimmäisessä ja sinne en päässyt niin en kai sitten muuallekkaan? pöh :(
Jos kaikki on samaa alaa mihin oot hakenut niin sun ei tartte käydä kuin yhdessä pääsykokeessa. Jos se ensimmäinen koulu ei halua sua, ne lähettää sun paperit seuraavaan kouluun ja he sitten käsittelevät asiaa ja taas bumerangina eteenpäin jne... Jos olisit hakenut kaikki neljä eri aloille niin sitten joka koulusta tulisi erikseen ilmoitus, että pääsitkö.
Mä hain Seinäjoelle ensimmäisenä hakutoiveena, toisena oli Vaasa. Pääsin kyllä tänne kotikaupunkiini Seinäjoelle, mutta Vaasaan olisi ollut helpompi päästä (huomasin tuloksista kun tuli paperit tiistaina) mikä tuntuu oudolta, että sinne oli pienemmät rajat, mutta eipä sillä väliä kun samaa alaa kaikkialle hain :)