Olen asentanut kaiken muun, paitsi nyt tuli ongelma, sillä autostani ei löydy sitten kirveelläkän läpivientiä virtajohtoa varten?
Auto on Grande Punto vm. 2008. Tietääkö kukaan missä voisi läpivienti olla? Ei näy konehuoneenpuolelta ensimmäistäkään läpivientiä!! Entä mistä kohtaa moinen pitäisi sitten porata, jos ei muuten ole? Olen tuossa hiljattain koittanut löytää järkevää porauskohtaa, muttakun jokapuolella tuntuu olevan aika pahasti johtoja sun muuta skrädää seinämän takana, ainakin repsikan rintapellissä, joka näyttäisi olevan ainut mahdollinen kohta mistä läpiviennin saattaisi saada porattua riskillä! Auttakaa!! Help! Help!
Ongelma läpiviennistä!
5
452
Vastaukset
- dodiiii
kaveri teki sillalailla, että osti alumiini putkea jonka sisään johto meni. taivuteltiin semmoseen muotoon että se meni auton alla pohjaa pitkin peräkontin tietämille ja sitten kontin pohjaan riekä ja siitä sisään. alumiini putken molemmat päät pursutettiin täyteen silikoonia ja sellaiset näkyvät paikat myös. jos sattuu käymään vahimko niin on ainkain tuplasti paksumpi eriste. vielä ei ole ongelmia esiintynyt. ja oikeistaan oli helpompi tehdä sillalailla kuin sisätilan kautta.
- Herra Hifi
Kuulostaa lupaavalta, mutta minne kiinnititte aluputtken auton pohjassa ja käytittekö nippusiteitä?
- Silikoni ruostuttaa
Herra Hifi kirjoitti:
Kuulostaa lupaavalta, mutta minne kiinnititte aluputtken auton pohjassa ja käytittekö nippusiteitä?
Se on hapanta.
Pitkä veto auton alla on paha juttu myös.
Koko ohje saastunut. Kysy suoraan Autostudion porukalta tai joltakin muulta kokeneelta jengiltä.
Parempi ohje.
Se reikä tehdään samaan paikkaan kuin lämppärin sisäpistokkeen reikä. Mene Defa-asentajan pakeille.
Ja vielä ;-(
Jos pitää kysyä TÄÄLTÄ, kun kerran on on webbiliittymä, on syytä hankkia lisää kokemusta.
Ei tätä syyttä Suoli24:ksi haukuta.
Jumankauta, palvelupällikkö on itse Ajoneuvos :-))) Jussi Halli Haaahaaaahaa.... - Matias.
Silikoni ruostuttaa kirjoitti:
Se on hapanta.
Pitkä veto auton alla on paha juttu myös.
Koko ohje saastunut. Kysy suoraan Autostudion porukalta tai joltakin muulta kokeneelta jengiltä.
Parempi ohje.
Se reikä tehdään samaan paikkaan kuin lämppärin sisäpistokkeen reikä. Mene Defa-asentajan pakeille.
Ja vielä ;-(
Jos pitää kysyä TÄÄLTÄ, kun kerran on on webbiliittymä, on syytä hankkia lisää kokemusta.
Ei tätä syyttä Suoli24:ksi haukuta.
Jumankauta, palvelupällikkö on itse Ajoneuvos :-))) Jussi Halli Haaahaaaahaa....En tunne Fiatin rakennetta, mutta joissakin autoissa pääsee etulokasuojan sisältä vetämään sisätilaan johtimet. Silloin sitä kautta saattaa kulkea auton omiakin johtoja. Eli sieltä voi löytyä kanava.
- Herra hifi
Matias. kirjoitti:
En tunne Fiatin rakennetta, mutta joissakin autoissa pääsee etulokasuojan sisältä vetämään sisätilaan johtimet. Silloin sitä kautta saattaa kulkea auton omiakin johtoja. Eli sieltä voi löytyä kanava.
kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751968Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361694Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81318Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241145Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59925
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57909