nostaa tämän palstan keskustelun tasoa? Täällä vierailen harvakseltaan ja aina jatkuu sama jauhanta. Kunnon hoomori ois paikallaan, mutta koiraihmisten maine on kyllä nolla näillä teksteillä. Vakinaiset haukuu toisiaan ja sitä rataa.
Olisiko mitenkään
mahdollista -
21557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tämä viestisi kai oli sitten sitä *nousevaa tasoa* !
Koiramaiset pulinat- palsta on täysin turha! Itse kun tulee lukemaan, niin ajatelisi että täällä ainakin puhutaan koirista, mutta kaikkea muuta. Täysin tyhjänpäiväisiä keskusteluja ja huomenien toivottamisia toisille. Luulisi, että 2000- luvulla jo tiedetään netiketistä jotain ja keskuteltaisiin foorumilla vain sinne kuuluvista asioista ja jätetään kahdenkeskiset puheenaiheet ja asiattomuudet (joita näillä lemmikkipalstoilla on todella paljon!)esim. messengeriin, sähköpostiin tai vaikka puhelimeen! Enpä jaksa lukea tätä palstaa enää jatkossa.
välihuomautuksena sanoisin että viitsisitkö tarkistaa mihin keskusteluihin tämä palsta on tarkoitettu kun nyt netikettiin viittasit ja siihen että foorumilla pitää keskustella sinne kuuluvista asioista.
Katsos kun tämä ei ole koirapalsta, jos niin luulit erehdyit.
Kun te olette tehneet tästä kasvimaiset mummojen pulinat.
Ei tälle palstalla olekkaan tilaa muilla se on vain jännä juttu että tämä palsta löytyy lemmikki osastolta.
Et älä yhtään haukullinen väitä muuta.
Tämä pitäis olla jokaisella avoin palsta puhutaan vain koirista se sopii mulle hyvin.
Oikein,
jos ei koiramaisten ihmisten pulinat kiinnosta, niin eikun tervemenoo, mielenkiintoisemmille palstoille.
Tämä nettisurffailu on vapaaehtoista.
Minä pidän tästä palstasta juuri sen vuoksi, kun voi pulista mistä vaan maan ja taivaan väliltä, ei tarvitse joka asialle etsiä uutta foorumia.
väitä mitään vaan kerron mitä ylläpito sanoo palstasta:
"Koiraihmisten keskusteluja kaikesta maan ja taivaan väliltä voit käydä Koiramaiset pulinat -palstalla."
Missä näet tekstin jossa sanotaan että on koirapalsta ja vain koirakeskusteluille?
Kyllä tänne sopii kaikki aiheet niin koirat kun kasvitkin...sinä voit ohittaa kasvimaiset mummot ihan huoletta, ei ole pakko niihin keskusteluihin osallistua, ja avata omia koirajuttujasi....
Mutta jos pelkästään koirista haluat puhua yleisellä tasolla niin oikea osoite on...
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=102&conference=628&subcat=341
vauhdissa heti herättyään.
Teeppäs nyt sitten sellainen aloitus, mistä haluat tällä kerralla pulistava, niin katsotaan saatko pulinaa aikaiseksi.
Odotan mielenkiinnolla.
Veetuilija sitte heräs.............tää multamummo on kyllä herättyään jo istutellut muutaman upean taimen jotka posti toi, nyppinyt vähän rikkaruohoja, käynyt lenkillä, ja löhönnyt auringossakin.......ja arvaa mitä......tää multamummo on ottanut jo tänään pari hyvää kasvi-fotoakin, tiedä vaikka sinäkin saisit niistä iloa taas elämääsi...!!!! ;))))
töissä kello kuudesta lähtien.
Mikäs siinä, kauniita kukkakuvia on kiva katsella, mutta ei niitä rumia muovisuihkulähteitä ja grillikota myyntiesitteitä.
aiemmin, niin en tätä palstaa jaksa enää lukea, mutta kun oli tullut noin paljon vastauksia niin oli pakko :)
Tiedän kyllä, että palstalla "saa puhua" kaikista aiheista, mutta mielestäni siinäkin voi olla joku raja. Tämä on kuitenkin koirat-palstan alla, joten ainakin ne hyvän huomenen toivottelut voisitte unohtaa. Sitä varten foorumi ei mielestäni ole oikea paikka - foorumi on keskustelua ja mielipiteen vaihtoa varten tehty kanava ja tuollaiset yhden lauseen linkitykset ja "hyvää huomenta, join kahvia aamulla, mitäs te?" -tekstit eivät sitä ole.
Ja jos haluatte puhua kukkasista, niin miksi niitä keskusteluja ei voi viedä suosiolla puutarhapalstalle?
Joka tapauksessa, kuten aiemmin sanottu - en meinaa tätä palstaa enää lukea, koska nämä keskustelut eivät minua kiinnosta. Jokaisella on toki oikeus lukea/kirjoittaa/olla avaamatta/avata keskusteluja, joten itseäänhän saa syyttää että näitä on erehtynyt lukemaan.
Pienenä vinkkinä kuitenkin keskustelujen avaajille: Otsikoikaa nyt please ainakin avaukset fiksusti - itsellä meni hermo, kun hyvien keskustelujen toivossa availi jokaisen aloituksen ja aina sai pettyä.
Varmaan kuokallanne iskeneet varpaaseen tai löytäneet kirvoja pensaastanne niin lopettakaa se marina.
Liittykää vaikka marttapiiriin tai johonkin muuhun järkevään tekun karkotatte tältä palstalta uudet tulokkaat.
Tolla ainaisella nälvimisellä.
Viekaa kukka linkkinne sinne minne ne kuuluvatkin puutarha palstalle!!!!
Lopeta tuo vikinä, et sinä mihinkään ole lähdössä, täälähän sinä vikiset päivästä toiseen, et sinä ketään hämää.
Jos oikeasti haluaisit keskustella koirista etkä vaan vikistä ja arvostella muiden kirjoituksia niin,
MENISIT TUONNE KESKUSTELEMAAN, ilman vikinöitä.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=102&con ference=628&subcat=341
näköjään kommentoidaan taas oudolla tavalla toisten kirjoituksia ja suututaan asiasta kuin asiasta. Kumma kun jotkut eivät osaa mihinkään kommentteihin vastata asiallisesti.
On olemassa muita lemmikkipalstoja (googleta lemmikkipalstat), joissa keskustellaan asiallisesti ja nimimerkillä. Lemmikkeihin liittymättömät keskustelutkin on merkitty fiksusti.
ihan omat palstat joissa ei tarvitse kuunnella nuorten v...tuilua.
Kukka mummot sinne vikisee.
Asialliseen vastaukseen tarvitaan asiallinen kysymys.
ei sitä tääläkään kuunnella, banniin teidät hoidetaan.
tarkoitin haasteella nostaa keskustelun tasoa!
Olkaa hyvä jatkakaa samaan malliin...vierailen taas puolen vuoden kuluttua. Heij heij!
oi miten maltan odottaa vierailuasi,,huomena, hah hah hah hah hah