Hei!
Pyysin keväällä 2006 tällä palstalla aineistoa koiranvaatteita käsittelevään pro gradu -tutkielmaani. Monet vastaajista toivoivat, että pääsisivät lukemaan valmiin työni, joten gradu on nyt julkaistu JoyPubissa (Joensuun yliopiston verkkojulkaisusivusto) osoitteessa http://joypub.joensuu.fi/publications/masters_thesis/turunen_koiranvaatteiden/turunen.pdf ja se on siellä vapaasti luettavissa. Kiitos vielä kerran kaikille 119 vastaajalle, ilman teidän panostanne työni ei olisi onnistunut! :)
Terveisin,
Sari Turunen, KM
Koiranvaategradu julkaistu netissä
Sari T.
2
139
Vastaukset
- Haukullinen
Tuohan on mahtava tiivis paketti muustakin kuin koiranvaatteista, kiitos että annoit mahdollisuuden lukea työsi!
- 4 koiraa.
Onnittellut upeasta ja erinomaisesta gradusta !
Luin sen läpi ja oli paljon mielenkiintoista tietoa muustakin kun niistä vaatteista !
Tosi hyvä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751968Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361694Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81318Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241145Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59925
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57909