Tukholma-malmö

matka

Miten saa helpoiten ja halvimmalla siirrettyä kymmenhenkisen ryhmän tukholmasta malmöön? Junalla, bussilla vai auton vuokraamalla?

3

1822

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eu01

      Ruotsin rautatiet voi antaa hintatarjouksen väh. 10 hengen ryhmälle http://www.sj.se/sj/jsp/polopoly.jsp?d=8810&l=sv . Olkaa kuitenkin tarkkoja, koska SJ-yhtiöllä on muutenkin hyvät hintatarjoukset kaikille (kokeilkaa http://www.sj.se sivuston kautta, joillekin päiville ja lähdöille nama hintatarjoukset saattavat olla ryhmätarjouksiakin edullisempia, esim. Tukholma - Malmö alk. 20 euroa per hlö per suunta; kannattaa varata ajoissa).

      • kaveri osti

        liput huutokaupasta, luulen että sj myö "sista minuten" (viimeinen minuutti) lippuja huutokaupassa, luulen että se oli traderan huutokauppa netissä,jos ne ei saa niitä muuten myötyä. Tämä kaveri pääsi hirveän halvalla tukholmaan. Malmöstä - tukholmaan ei vissiin moni pystynyt reissaamaan juuri silloin :-). Mutta tämä on vähän hankalaa, on usein lyhyt aika milloin pitää lähteä matkaan.


    • Malmö

      Kiinnostaisi kuulla kuinka se matka meni, mitä kulkuneuvoa käytitte?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      370
      2025
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1326
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1310
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      136
      1193
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      85
      1077
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      946
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      880
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      120
      877
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      808
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      760
    Aihe