mensu häiriöitä

Oon syöny yasminelle pillereitä jo kohta 2 vuotta. Onko tavatonta että menkat alkaa ennen kuin laatta on edes loppu? Pari kertaa käyny näin ja on tullu periaatteessa menkat kahesti putkeen; kun laatta loppuu ekat menkat loppuu ja tokat alkaa. Ikävä homma, pitäiskö huolestua?
1247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Taitaa olla ajankohtaista mennä lääkäriin keskustelemaan pillerimerkin vaihdosta. Ei tarvitse huolestua mistään, mutta kun tuollainen sivuvaikutus ilmenee, merkin vaihto on paikallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


diidada kirjoitti:

Oon syöny yasminelle pillereitä jo kohta 2 vuotta. Onko tavatonta että menkat alkaa ennen kuin laatta on edes loppu? Pari kertaa käyny näin ja on tullu periaatteessa menkat kahesti putkeen; kun laatta loppuu ekat menkat loppuu ja tokat alkaa. Ikävä homma, pitäiskö huolestua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu