Asiallisia vastauksia pyysin

Törkyä tuli tupaan tuntuvasti. Taitaa teillä olla sahajauhot kostuneet päänupissa pahasti. Sen verran homehtunutta hönkäilyä kidasta kuuluu. Ehkä on parempi etten muuta sinne Ruotsiin. Hakeutukaa hoitoon - vai oletteko avohoidossa jo!?!
4234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ruotsi on paha maa elää. Usko jo

Äänestä
  • Ruotsi on hyvä maa - ruotsalaistuneille.

    Äänestä

...hyvä mies rupea yleistämään, kyllä suurin osa ainakin minun tuntemistani suomalaisista täällä on ihan ihan kivaa porukkaa. Tänne palstalle eksyvät jotkut, peräti sieltä Suomen puolelta jauhamaan paskaa ja tyhjentämään pönttöään. Äläkä kysy minulta miksi, yritä vain seuloa jyvät akanoista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Henkka kirjoitti:

Törkyä tuli tupaan tuntuvasti. Taitaa teillä olla sahajauhot kostuneet päänupissa pahasti. Sen verran homehtunutta hönkäilyä kidasta kuuluu. Ehkä on parempi etten muuta sinne Ruotsiin. Hakeutukaa hoitoon - vai oletteko avohoidossa jo!?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu