Iltasanomien hauvakoneesta

kysymys.

4

505

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä en usko,

      meillä on reilun 30-vuoden aikana ollut kolme mäyräkoiraa ja on edelleenkin yksi. Tämä testi tarjoaa minulle dobermannia, rotua mistä pidän kaikkein vähiten, uskomatonta soopaa:-)))

      • Rhanna

        Tuo hauvakone tarjosi minulle mäyristä viimeiseksi vaihtoehdoksi ja tässä kohta 2 vuotta olen ollut mäyriksen omistaja.


    • virheestä

      eihän näitä koskaan kannata vakavasti ottaa. oman rodun kohdalla sieltä löytyy vakava virhe tilan puutteen kohdalta. rotuni tarvitsee todella paljon omaa tilaa laumiksena, kun hauvakone määrittelee tilantarpeen erittäin pieneksi.

      virheistä voi ja kannattaa ilmoittaa. näet omat vastauksesi ja koneelle asetetut vastauksen kohdat joten siitä selviää, miksi ajatukset koneen kanssa eivät kohtaa.

    • kone näyttää

      mitä sattuu. Muun muassa että mäyräkoira tarvitsee vähän liikuntaa vaikka näin ei ole. Muissakin kohdissa oli vähän epämääräiset vastaukset. Minulle suositteli whippettia ja ties mitä rotuja, vaikka lk mäyriksiä ollut vuosikaudet! ;D Ei kannata ottaa vakavasti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      153
      2885
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      281
      2566
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      42
      1599
    4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1232
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1163
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1095
    8. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    9. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1019
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      61
      1003
    Aihe