Välittäjät vedättävät

kertomalla asunnonkatsojalle, että kohteesta on tehty tarjous ja kertovat hinnan jotta mahdollinen ostaja panisi paremmaksi.

Älä mene vipuun, rehellinen kiinteistövälittäjä on taruolento niin kuin Joulupukki.
2826
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tiedän kokemuksesta miten asunnonvälittäjät hinnoittelevat. Aluksi hinnoitellaan asunto yläkanttiin, jotta saadaan asunto myyntiin ja asunnonomistajan naama muikeaksi. Kun asunto ei menekään kaupaksi alkaa hinnantiputus toisensa jälkeen. Välittäjä valittaa omistajalle kerta toisensa jälkeen, että pitäisi hiemen laskea hintaa. Tähän tuhrautuu aikaa ja vaivaa. Puhelimet soivat, ihmisiä tulee ja menee, mutta kauppoja ei synny.

Äänestä

Kiinteistövälittäjät, autokauppiaat ja vakuutusmeklarit - varmaan kaikki syntyneet samasta suvusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vilpilliset välittäjät kirjoitti:

kertomalla asunnonkatsojalle, että kohteesta on tehty tarjous ja kertovat hinnan jotta mahdollinen ostaja panisi paremmaksi.

Älä mene vipuun, rehellinen kiinteistövälittäjä on taruolento niin kuin Joulupukki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu