osaako joku Wienissä käynyt sanoa mitä mahtaisi maksaa taksi lentokentältä keskustaan? Meillä on hotelli lähellä Karlsplatzia.
Vastaukset 1
- Wien fani
Meillä oli hotelliin matkaa 20 km, Schönbrunniin. Otin lentokentältä sellaisesta sinisin mainosteipein vuoratulta tiskiltä kiinteähintaisen taksin: 37 euroa. Saattoi kyllä olla vähän ylihinnoiteltu, kun huomasin, että kuittiin oli laitettu postinumero määränpäämme osoitteeseen väärin. Takaisin tullessa hotellin respasta tilattiin meille ystävällisesti taksi ja se maksoi 31 euroa. Viime kesänä sen sijaan ajoin paljon taksilla ja se oli vähän halvempaa kuin Suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1611536Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1381208Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216879- 66805
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63717- 52700
- 46695
- 76586
- 52582
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187578