Uusi kovalevy MB:iin

Moi!

Pitäisi päivittää Mac Bookin (c2d) 80Gb kovalevy uuteen isompaan. Sopiva koko uudelle levylle voisi olla 200-320Gb ja se saisi olla vähintään yhtä hiljainen kuin nykyinen. Mikä levy ja mistä?
2383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse hommasin Verkkokaupasta tuollaisen

Western Digital Scorpio 320GB 2.5" SATA-300 5400rpm 8MB.

On hiljainen ja nopea. Nyt tuosta mallista näyttäisi olevan saatavilla myös 7200 rpm versio. Kun ostat kovalevyn hanki samalla ulkoinen kotelo kovalevylle ( esim. Mapower MAP-AL21CS ulkoinen USB2.0/eSATA ). Tuon ja vaikka Carbob Copy Clonerin avulla voit kloonata vanhan kovalevyn helposti.

Äänestä
  • Kiitos. Vaikuttaisi ihan pätevältä. 7200:n maksaakin jo aikastapaljon enemmän..aattelin että levy saisi maksaa tollaset 70-90e mihin haarukkaan toi mahtuu aika hyvin.

    Muitakin saa toki vielä vinkata, varmaan vkl pitäs mennä ostamaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jesustas kirjoitti:

Moi!

Pitäisi päivittää Mac Bookin (c2d) 80Gb kovalevy uuteen isompaan. Sopiva koko uudelle levylle voisi olla 200-320Gb ja se saisi olla vähintään yhtä hiljainen kuin nykyinen. Mikä levy ja mistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu