Pakko jakaa muidenkin kanssa tämä ilouutinen.:)
Olemme kaksi vuotta yrittäneet tulla raskaaksi ja puolentoista vuoden takaisen keskenmenon jälkeen ei ole tullut haamun haamua. Kaikki keinot ollaan kokeiltu koti-inseminaatioita ym. myöden, ja nyt sitten tärppäsi ihan luomusti. Ei tämä nyt vielä tyietystikään tarkoita, että vauva olisi välttämättä tulossa, mutta meille jo tämä plussa oli riemuvoitto, kun lapsettomuustutkimuksetkin olivat alkamassa. Ainakin on siis olemassa siittiöitä ja munasoluja!:)
Onnea teille muillekin yritykseen, etenkin te jotka olette yrittäneet pitkään, toivottavasti tämä antaa lohtua, että pidemmänkin ajan kuluttua voi vielä tärpätä!
Viimeinkin
4
354
Vastaukset
- Onnea!!
Te jos ketkä olette "palkinnon" jo ansainneet. :) Ihanaa kuulla aina tällaisia juttuja. :)
Meillä toista toivotaan, nyt 7. yk menossa ja menkat alkaa viim. sunnuntaina. Saas nähä miten täällä käy. :)
Mutta ihanaa odotusta ja tarrasukkia matkaan paljon! :)- onnen..
toivotuksista! Onnea nyt todellakin tarvitaan. Tsemppiä myös teille, toivottavasti ei tarvitse enää kauaa odotella.:)
- tsemppauksista.
onnen.. kirjoitti:
toivotuksista! Onnea nyt todellakin tarvitaan. Tsemppiä myös teille, toivottavasti ei tarvitse enää kauaa odotella.:)
Ei tarvinu odotella, sain aamulla selkeän plussan. :) Nyt täytyy vaan toivoa et kaikki menee hyvin. :)
- :-)
tsemppauksista. kirjoitti:
Ei tarvinu odotella, sain aamulla selkeän plussan. :) Nyt täytyy vaan toivoa et kaikki menee hyvin. :)
Onnea ihan hirmuisesti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751968Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361694Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81318Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241145Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59925
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57909