Onko kellään mitään muistikuvaa pyöreähköstä OPM:n vaapusta, joita löytyi vielä alta kymmenen vuotta sitten. Tarkempaa mallia en muista, pakkaus oli tumma ja taisi olla viininpunaistakin mukana, itse viehe on kuutisen senttiä pitkä, kokonaan kiinteä, etulasta on kiinteä osa vieheen kanssa, EI muovinen läpyskä. Väritys ei ole tasaista, vaan alaspäin vaalenevaa ja värin vaihtumiskohdissa näkee, että maali ei ole tasaisesti levitetty vaan se ikäänkuin hajoaa rosoiseksi kuvioksi ja täplikkääksi, jonka alta paljastuu uusi väri (yhdessä kuvio oli ylhäältä musta, vaalenee alaspäin nopeasti harmaaksi ja vatsapuolella on keltainen viiva)
Ihan mielenkiinnosta haluaisin tietää, jos jossain noita vielä sattuisi olevan myytävänä, kuvailtu väriyhdistelmä on toiminut erinomaisena vieheenä hauelle ja ahvenelle, ja olisi todella mukava päästä sellaisella jälleen kalastamaan.
OPM-viehe?
Häviz
0
233
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361685Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81312Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241139Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151015- 59918
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57903