normaalia?

vastausta vailla

olin pari viikkoa sitten lapsemme kanssa muutamia päiviä lomalla pohjois-suomesssa,tulin kotiin ja mieheni ei oikein edes olisi halunnut tulla junalle. mkun kysyin että voin kyllä jättää tavarat tänne,hän vain vastasi että tee mitä haluat.hän sanoi että hänellä on siivottavaa kotona.siis yksi urakka joka kestää max.30 min. hän siivoaa hyvin harvoin kotkna ja hän tietää että kyllä minä voin tehdöä sen se urakka voi odottaa vaikka viikonkin. tuntuu että mieheni ei välitå minusta ja kotonakin hän ei jaksa paljoa puhua minun kanssa vetoaa että ei ole puhuttavaa,mutta kavereiden kanssa hän ei ole hiljaa.

4

1107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kudikudi

      Tietysti on normaalia. Naiset kokee yleensä pettymyksen kun tajuaa että miehet ne elää omassa maailmassaan, miesten syyt mennä naimisiin ovat yleensä eri syyt kuin naisten syyt. Kun tämän ymmärtää voi jopa onnistua avioliitossaan.

      Miehet haluavat palveluksia, naiset jatkuvaa kumppanuutta arkeen.

    • goldenyears

      Jospa alkaisit itsekin elää "omaa elämääsi". Kun miehesi kysyy tai haluaa jotakin, vastaile hyvin harva sanaisesti,ole aina olevinasi kiireinen,keksi vaikka itsellesi menoja. Älä missään tapauksessa pyydä häneltä koskaan apua mihinkään, vaikka hän tekisi mitä, ole AINA iloinen hänen edessään.
      Älä koskaan kysele mihin hän menee tai mistä hän tulee. Ala huolehtia ulkonäöstäsi, uusi kampaus jne.
      Älä koskaan ITKE hänen peräänsä tai vielä pahempaa on jos alat vedota hänen tunteisiinsa
      Onnea matkaan ja toivottavasti olet ymmärtänyt mitä tarkoita.
      Suoraan sanottuna käyttäydy häntä kohtaan samalla tavalla kuin hän käyttäytyy sinua kohtaa.

      • neuvolla

        avio-onni sen kun paranee vaan ...


      • Tiili taalia
        neuvolla kirjoitti:

        avio-onni sen kun paranee vaan ...

        Voisipa vaikka parantuakin jos äijä osaa vähänkään ajatella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4268
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2724
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2482
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      84
      1519
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe