normaalia?

vastausta vailla

olin pari viikkoa sitten lapsemme kanssa muutamia päiviä lomalla pohjois-suomesssa,tulin kotiin ja mieheni ei oikein edes olisi halunnut tulla junalle. mkun kysyin että voin kyllä jättää tavarat tänne,hän vain vastasi että tee mitä haluat.hän sanoi että hänellä on siivottavaa kotona.siis yksi urakka joka kestää max.30 min. hän siivoaa hyvin harvoin kotkna ja hän tietää että kyllä minä voin tehdöä sen se urakka voi odottaa vaikka viikonkin. tuntuu että mieheni ei välitå minusta ja kotonakin hän ei jaksa paljoa puhua minun kanssa vetoaa että ei ole puhuttavaa,mutta kavereiden kanssa hän ei ole hiljaa.

4

1103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kudikudi

      Tietysti on normaalia. Naiset kokee yleensä pettymyksen kun tajuaa että miehet ne elää omassa maailmassaan, miesten syyt mennä naimisiin ovat yleensä eri syyt kuin naisten syyt. Kun tämän ymmärtää voi jopa onnistua avioliitossaan.

      Miehet haluavat palveluksia, naiset jatkuvaa kumppanuutta arkeen.

    • goldenyears

      Jospa alkaisit itsekin elää "omaa elämääsi". Kun miehesi kysyy tai haluaa jotakin, vastaile hyvin harva sanaisesti,ole aina olevinasi kiireinen,keksi vaikka itsellesi menoja. Älä missään tapauksessa pyydä häneltä koskaan apua mihinkään, vaikka hän tekisi mitä, ole AINA iloinen hänen edessään.
      Älä koskaan kysele mihin hän menee tai mistä hän tulee. Ala huolehtia ulkonäöstäsi, uusi kampaus jne.
      Älä koskaan ITKE hänen peräänsä tai vielä pahempaa on jos alat vedota hänen tunteisiinsa
      Onnea matkaan ja toivottavasti olet ymmärtänyt mitä tarkoita.
      Suoraan sanottuna käyttäydy häntä kohtaan samalla tavalla kuin hän käyttäytyy sinua kohtaa.

      • neuvolla

        avio-onni sen kun paranee vaan ...


      • Tiili taalia
        neuvolla kirjoitti:

        avio-onni sen kun paranee vaan ...

        Voisipa vaikka parantuakin jos äijä osaa vähänkään ajatella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      94
      4165
    2. 67
      3421
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3064
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2539
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2346
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      203
      2126
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2061
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      860
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      73
      781
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      756
    Aihe