KERTOKAAS!!!!???

TUMPPI....??

Miten pääsee tupakasta eroon??
olen koittannut lopetusta monet monet kerrat.
Kerta lopetus meni siihen kun menetin hermot kun rakas karvakuononi tiputti kukkaset lattialle, pakko oli mennä hermo savuille.
Purkka ei minulle sovi tulee nääs ilmavaivoja.
Laastari ei mitään tehoa.
päivässä menee iso aski.
Olen polttannut nyt noin 25 vuotta ja olis syytä lopettaa ennenkuin viikate mies koputtelee ovea.

Kertokaa konsteja????

4

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stumppia silmään

      Niin vitut kerromme. Itse olen polttanut 40 vuotta ja tiedän miten pääsee tupakasta eroon. (Kunnes kuolema sinut tupakasta erottaa, on ainakin yksi keino). Mutta en lopeta vieläkään. Toistaiseksi. Se laastari laitetaan muuten takapuoleen, molempiin pakaroihin.

    • jämäx

      itse 22 vuotta tupakoituani päätin että nyt riittää. Mitään poppakonsteja ei tarvita, ainoastaan itsehillintää :) Pari eka viikkoa tekee tiukkaa, mutta kyllä se sitten siitä. Kolme vuotta nyt ilman ja aijon olla jatkossakin. Sitäpaitsi haistan nykyään kaiken :)

    • Pukeli 1

      osta kirja irti tupakasta. Siinä saat kehuja jokaisesta tupakoimattomasta päivästä ja kehuminenhan kannustaa.
      Yhtäaikaisesti osta 4 mm nikotiinipurkkaa ja vaikka paukuttaa, niin mitäs siitä.
      Tee selväksi itsellesi, että jos sairastut johonkin tupakka tautiin, niin olet itse ollut aiheuttamassa sen itsellesi.
      Jätä kuitenkin yksi oljenkorsi, jos sairastut tupakasta huolimatta, niin voithan siinä tapauksessa alkaa polttamaan uudelleen.
      Tupakasta irrottautuminen on rankka brojekti, kun piru koko ajan kuiskuttaa korvassa, että ota yksi tupakka tai voithan polttaa edes puolikkaan.
      Kokemuksesta voin sanoa, että siitä pääsee irti, mutta ainakin minulla oli monta yritystä, kunnes sitten vihdoinkin onnistuin ja siitä on noin 16 vuotta, kun lopetin yht. äkkisellä päätöksellä.

    • laita koirasi

      ulos..jos mahdollista.ettei kukkia potki ;).aina kun tekee miel tupakkaa,meet pihalle peuhaa koiran kanssa. sekin nauttii siitä yht lailla kun sinä että käytät tupakka ajan vaikka piilottelemalla herkkuja ja annat sen ettii ne..minä lopetin tupakan kun tulin raskaaksi,20v takana mutta sinä tuskin samaan pystyt,siis raskaaksi..heh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      50
      3395
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      3045
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2761
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      42
      2503
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1955
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1599
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1297
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1231
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1080
    Aihe