Mannerheimin kallio

kyselijä...

Tietääkö kukaan, että onko Tampereella sijaitsevan Mannerheimin kalliolla havaittu yliluonnollisia ilmiöitä? Olisin kiinnostunut tietään!

Asun lähellä sitä kalliota ja olen kuullut vain villejä huhuja asiasta.

19

6488

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oli aikoinaan

      Päälahtari ja suurmurhaaja ei ole lainkaan ihme jos hän kummittelisi kuolemansa jälkeen.

      • ^Pyydä kuitenkin niille levottomille sieluille jotka on sidottu siihen paikkaan tietä valoon, pois hämärän rajamailta.

        Mannerhein valkoisineen tapatti melkein puolet Tampereen asukkaista. No punasetkin ryssi.


    • carl4

      Mannerheimista olen kuullut, että hän oli jossain määrin taikauskoinen? Kuka tietäisi kertoa tarkemmin tänne mm. hänen edesottamuksiaan. Haukea hän ei syönyt mm. sanoi, että se on "rantarosvo".Missä tämä Mannerheimin kallio sijaitsee Tampereella?

      • onko kummituksia?

        Mannerheimin kallion sijaistsee Tampereen itäisellä puolella Leinolan kaupungin osassa. Ilmeisesti tuolla alueella surmattiin paljon köyhiä ihmisiä, joitten sielut vaikertaa.


    • Hannermeim

      Mannerheimin kallio tuhoutui täysin neuvostopommikoneiden pommitettua Tamperetta.

      • tamperelaanen

        jaa eivät sitten kuitenkaan pommitaneet koko leinolaa paskaksi samointein


    • Marskin verikalliot

      Mannerheiminkallio eli verikalliot sijaitsevat Leinolassa.

      http://kansalaisen.karttapaikka.fi/kartanhaku/paikannimihaku.html?e=335609&n=6820880&scale=16000&tool=siirra&width=600&height=600&query=hae&hakutapa=paikannimihaku&nimi=mannerheiminkallio&osoite=&kunta=&isShown=true&lang=fi

      Paikka on tunnettu paranormaaleista ilmiöistä joita esiintyy epämääräisin väliajoin. Paikalla oleva Mannerheimin patsas on todistetusti ollut veren tahrima mutta puhdistunut itsestään, selitystä tälle ilmiölle ei ole löydetty. Ilmiöstä on saatu yksi valokuva.

      http://img.yle.fi/uutiset/tampere/article6951279.ece/ALTERNATES/w480h270/töhritty mannerheimin patsas leinola tampere.jpg

      Paikalla on kuultu pakokauhun sekaista ihmisten huutoa ja nähty kädettömiä ja päättömiäkin ihmishahmoja. Lapsen itkua ja ruotsinkielistä tuutulaulua. Paikalla ovat herkimmät ihmiset tunteneet ns. kalmanhajun ja saaneet epämiellyttäviä tuntemuksia sekä jopa kauhun tunteita.

    • hyytävä tarina

      Mummoni kerrtoi aikoinaan että jos menee yöllä katsomaan Mannerheiminkalliolle Marskia silmiin niin se kääntää päätänsä ja katsoo takaisin. Hyytävä ajatus kertakaikkiaan.

      • iiiiks

        olen kuullut myös samanlaisia juttuja


    • määnääs

      mä oon kuullu et sen marskin patsaan alta lähtis salatunneli joka on monta klometriä pitkä, onkohan totta

    • Kammotus.
      • kake.

        Ei tuossa ole mitään kammottavaa.. kuvataan vaan marskin patsasta..


    • historian tutkija

      Kertokaa tänne kaikki kuulemanne ihmeasiat Mannerheimin kalliosta.Mielenkiintoista!!

    • Tappajahaiko?

      Mannerheimin äänestettiin Suomen Suurimaksi henkilöksi. Miksi?

    • M451

      lol asun lähimpänä patsasta kun kukaan ja ei mitään vitun kummitteluja ole perhana

      • sepponääs

        oon myös kuullu kyllä että ufo laskeutuu 5.12-6.12 välisenä yönä sinne klo 3:00 ja hitlerin kummitus panee marskia perseeseen


    • Hampsteri

      Ei mitään kummittelua ole kyseisessä paikassa. Joku höpö höpö nainen kertoo juttuja niinkuin Eemelissä se höperömaija ja muut ihmiset nauraa tommotteille.
      Näsinlinnassa kummittelee kun siellä on se verikin siellä parketissa. Ja punaiset tuhos melkein koko tampereen.

    • xJormaZ

      Joo asun lähellä ja siellä kalliolla jos koputtaa yöllä siihen patsaan tekstilaattaan kolme kertaa niin marski nostaa kiikarinsa nenälle ja katselee ympärilleen.

    • Holger_Sahlberg

      Nettikummitus vierailee siellä silloin tällöin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      136
      3221
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      62
      2831
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      36
      2229
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      104
      2131
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      131
      2002
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1971
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1272
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1055
    9. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      1004
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      920
    Aihe