Mannerheimin kallio

kyselijä...

Tietääkö kukaan, että onko Tampereella sijaitsevan Mannerheimin kalliolla havaittu yliluonnollisia ilmiöitä? Olisin kiinnostunut tietään!

Asun lähellä sitä kalliota ja olen kuullut vain villejä huhuja asiasta.

19

6376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oli aikoinaan

      Päälahtari ja suurmurhaaja ei ole lainkaan ihme jos hän kummittelisi kuolemansa jälkeen.

      • ^Pyydä kuitenkin niille levottomille sieluille jotka on sidottu siihen paikkaan tietä valoon, pois hämärän rajamailta.

        Mannerhein valkoisineen tapatti melkein puolet Tampereen asukkaista. No punasetkin ryssi.


    • carl4

      Mannerheimista olen kuullut, että hän oli jossain määrin taikauskoinen? Kuka tietäisi kertoa tarkemmin tänne mm. hänen edesottamuksiaan. Haukea hän ei syönyt mm. sanoi, että se on "rantarosvo".Missä tämä Mannerheimin kallio sijaitsee Tampereella?

      • onko kummituksia?

        Mannerheimin kallion sijaistsee Tampereen itäisellä puolella Leinolan kaupungin osassa. Ilmeisesti tuolla alueella surmattiin paljon köyhiä ihmisiä, joitten sielut vaikertaa.


    • Hannermeim

      Mannerheimin kallio tuhoutui täysin neuvostopommikoneiden pommitettua Tamperetta.

      • tamperelaanen

        jaa eivät sitten kuitenkaan pommitaneet koko leinolaa paskaksi samointein


    • Marskin verikalliot

      Mannerheiminkallio eli verikalliot sijaitsevat Leinolassa.

      http://kansalaisen.karttapaikka.fi/kartanhaku/paikannimihaku.html?e=335609&n=6820880&scale=16000&tool=siirra&width=600&height=600&query=hae&hakutapa=paikannimihaku&nimi=mannerheiminkallio&osoite=&kunta=&isShown=true&lang=fi

      Paikka on tunnettu paranormaaleista ilmiöistä joita esiintyy epämääräisin väliajoin. Paikalla oleva Mannerheimin patsas on todistetusti ollut veren tahrima mutta puhdistunut itsestään, selitystä tälle ilmiölle ei ole löydetty. Ilmiöstä on saatu yksi valokuva.

      http://img.yle.fi/uutiset/tampere/article6951279.ece/ALTERNATES/w480h270/töhritty mannerheimin patsas leinola tampere.jpg

      Paikalla on kuultu pakokauhun sekaista ihmisten huutoa ja nähty kädettömiä ja päättömiäkin ihmishahmoja. Lapsen itkua ja ruotsinkielistä tuutulaulua. Paikalla ovat herkimmät ihmiset tunteneet ns. kalmanhajun ja saaneet epämiellyttäviä tuntemuksia sekä jopa kauhun tunteita.

    • hyytävä tarina

      Mummoni kerrtoi aikoinaan että jos menee yöllä katsomaan Mannerheiminkalliolle Marskia silmiin niin se kääntää päätänsä ja katsoo takaisin. Hyytävä ajatus kertakaikkiaan.

      • iiiiks

        olen kuullut myös samanlaisia juttuja


    • määnääs

      mä oon kuullu et sen marskin patsaan alta lähtis salatunneli joka on monta klometriä pitkä, onkohan totta

    • Kammotus.
      • kake.

        Ei tuossa ole mitään kammottavaa.. kuvataan vaan marskin patsasta..


    • historian tutkija

      Kertokaa tänne kaikki kuulemanne ihmeasiat Mannerheimin kalliosta.Mielenkiintoista!!

    • Tappajahaiko?

      Mannerheimin äänestettiin Suomen Suurimaksi henkilöksi. Miksi?

    • M451

      lol asun lähimpänä patsasta kun kukaan ja ei mitään vitun kummitteluja ole perhana

      • sepponääs

        oon myös kuullu kyllä että ufo laskeutuu 5.12-6.12 välisenä yönä sinne klo 3:00 ja hitlerin kummitus panee marskia perseeseen


    • Hampsteri

      Ei mitään kummittelua ole kyseisessä paikassa. Joku höpö höpö nainen kertoo juttuja niinkuin Eemelissä se höperömaija ja muut ihmiset nauraa tommotteille.
      Näsinlinnassa kummittelee kun siellä on se verikin siellä parketissa. Ja punaiset tuhos melkein koko tampereen.

    • xJormaZ

      Joo asun lähellä ja siellä kalliolla jos koputtaa yöllä siihen patsaan tekstilaattaan kolme kertaa niin marski nostaa kiikarinsa nenälle ja katselee ympärilleen.

    • Holger_Sahlberg

      Nettikummitus vierailee siellä silloin tällöin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      243
      5609
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      89
      3499
    3. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      135
      3383
    4. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      42
      3073
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      72
      2959
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      93
      2774
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      17
      2450
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      104
      2342
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      175
      1918
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1470
    Aihe