Jos mies on helvetin iso ja nainen on rimpula, niin voiko olla niin, että luonto ei anna heidän lisääntyä? Käsittääkseni koirilla on ainakin niin, että tanskandokki ei saa siitettyä chihahuaa:) ja hevosilla raviheppa ei saa siitettyä pikkusta ponia..
Ihmisten kokoero ja lapsettomuus?
10
830
Vastaukset
- Yksi vain
Kyllä raviheppa saa siitettyä ponin tai chihahua tanskandogin, jos homma vaan fyysisesti onnistuu. Keinosiemennyksellä ainakin koirien tapauksessa. Tätä ei tehdä siksi, ettei pikkuinen narttu pysty kantamaan tanskandogin pentuja.
Ihmisillä ei ole rotuja eikä vanhempien aikuiskoko vaikuta juurikaan vauvan kokoon.- äläs kuule sano
Justiinhan sanoit, että se naaras ei pysty kantamaan ison uroksen isoja pentuja..
- Yksi vain
äläs kuule sano kirjoitti:
Justiinhan sanoit, että se naaras ei pysty kantamaan ison uroksen isoja pentuja..
Lue viimeinen rivi.
Koon sijaan on olemassa muita ominaisuuksia, jotka voivat estää tai haitata raskautumista tiettyjen parien välillä. Yleensä nämä liittyvät hedelmöittymiseen tai ensimmäisiin solunjakoihin.
- liian kaukaa haettu?
- .....
Vauvat syntyvät suhtkoht samankokoisina joten eipä se estä... eläimillä nääs on niin että se pieni poni ei saisi sitä isoa varsaa synnytettyä tai chihuahuaan mahtuisi kasvamaan niin isoa pentua...
- tarkemmin ajatellen hmmm
on se muuten totta. Iso koko, etenkin jos hormooneilla hankittu, voi olla este saattaa pieni hintelä nainen raskaaksi, koska se lapsi ei voi kasvaa ja syntyä pienestä naisesta.
- ..................
Jos mies on hormooneja käyttänyt niin eiköhän ne pallit ole paskana jo siitä eli tuskin siittää ketään. Ja vauvat syntyvät samankokoisina eli ei se merkitse mitään onko nainen pieni vai iso.
- tietää
minkä kokoinen ja painoinen on ns. hintelä nainen? Tiedän paljon pieniä naisia, joilla lapsia.
- hormoonit!!??
ai jos mies on ollut niorm.kokonen ja hormooneilla hankkinut vesipään lisäksi lihaksia(nestettä!) niin siittää isoja lapsia?? eli..jos olen lauta,ja käyn laitattamassa silikonit,lapsesta tulee isotissinen sitten isona??hhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhh
ja kutenn joku mainitsikin,hormoonit tuhoaa siittiöt.. palautuminen kestää joillain vuosia joillain ei parane koskaan.jos paraneekin,tulos saattaa olla aikas karua..nimim.kokemusta omaava,ei ikinä uuestaan koittava. - .-.-.
hormoonit!!?? kirjoitti:
ai jos mies on ollut niorm.kokonen ja hormooneilla hankkinut vesipään lisäksi lihaksia(nestettä!) niin siittää isoja lapsia?? eli..jos olen lauta,ja käyn laitattamassa silikonit,lapsesta tulee isotissinen sitten isona??hhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhh
ja kutenn joku mainitsikin,hormoonit tuhoaa siittiöt.. palautuminen kestää joillain vuosia joillain ei parane koskaan.jos paraneekin,tulos saattaa olla aikas karua..nimim.kokemusta omaava,ei ikinä uuestaan koittava.Mitä ihmeen humpuukia täällä hölistään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361685Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81312Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241139Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151015- 59918
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57903