Näljänkä, Piispajärvi ja Juntusranta

olivat neuvoksen kylä kierros Suomussalmella tällä viikolla, kaikilla kylillä olisi tarkoitus vielä käydä, kunhan nuo kesälomalaiset saavat lomansa pidettyä.
41450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jätä jo hiiteen se hulluttelu. Olet liian suurudenhullu äijä. Muka kirjailija, mitästä paskaa, kukaan ei jaksa lukea niitä sepustuksiasi. Ja presidenttiehdokas! Voe taevahan jumala, eikä suuruuvenhulluuvella oo mitään rajaa.
Ole kotonas. Ja ota lääkkeesi!

Äänestä

Sielläpäin pitävät pöydän koriana Neuvokselle.

Äänestä

Jos autoton muuttaa esim.Piispajärvelle onko siellä mitään mahdollisuutta kimppa-kyyttiin Ämmänsaareen tai Taivalkoskelle?Muutenkin onko pikku-kylissä mitään kyläyhdistyksen kerhoja?toimintaa?

Äänestä
  • muuta lentiiraa teällon joulupukki

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rantaneuvos1 kirjoitti:

olivat neuvoksen kylä kierros Suomussalmella tällä viikolla, kaikilla kylillä olisi tarkoitus vielä käydä, kunhan nuo kesälomalaiset saavat lomansa pidettyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu