senhän piti olla nopea?? Mutta ei ainakaan nämä mitenkään erityisen nopeasti lataudu.
http://www.veoh.com/channels/bruce
Kuka vielä kehuu Operaa...
http://www.veoh.com/channels/bruce
Kuka vielä kehuu Operaa...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
pois
-
Ooppera on parempi Verdin esityksenä.
tässä asiassa on liittymänopeus.
Voit vaihtaa selainta, mutta latautumisnopeus ei siitä muutu.
moottori tuottaa enemmän tehoa vähemmällä energialla. Ilmeisesti Operan norjalaiset hanslankarit eivät ole tätä ymmärtänee.
on hidas, niin et sitä pysty millään ilveellä nopeuttamaan. Ja jos koneesi on vanhaa ja hidasta mallia muutenkin, niin hidasta on ilmeisesti aivoituksesikin.
ja hyvin. Joten Opera on paska.
Selain ei liity tähän asiaan.
Eipä ollut oleellista eroa kolmella eri selaimella kokeiltaessa.
Opera saattoi olla jopa 0,001 sekuntia nopeampi !
ja kattele vaikka kiikareilla.
Microsoft on maksanut Adobelle enemmän, jotta Flash toimisi nopeammin IE:ssä.
valittaa EU:n kilpailuviranomaisille :)
Video alkoi näkyä 20 sekunnin kuluttua. Mulla Opera 9.51, 24/1M ADSL2 ja XP Sp3. Yksiytiminen prossu Athlon 64 3500 ja DDR400-muistia 2x1G.
You Tube on yleensä paaaaljon hitaampi.
Ai niin. Koklasin Foxillakin 2.0.0.15, mutta ei ollu nopeempi, vaikka kokeilin kahdesti, jälkimmäisellä kerralla NoScript-asetukset löysemmällä.
Minä kehun Operaa, kun kerran kysyit. Tosin, bugeja on tässä uudessa vielä.
Tuo 20s odottelu ei siis johdu Operasta.
"Kuka vielä kehuu Operaa..."
Minä kehun. Operan ylivoimaisen suorituskyvyn takia tännekin palstalle ilmestyy jos minkälaista trollia mielikuvitusongelmineen kun oikeita ei ole;)
tuo nyt selkeä provo. Kokeilin huviksi linkkiä ja otin aikaa heti siitä, kun painoin linkkiä. Kokonaisuudessa video käynnistyi noin 5,58 sekunnissa. Ehkä syynä onkin ollut sivuston ruuhka? Mun tietokonekaan ei ole mikään tehomylly, vaan jostain 3 vuoden takaa.
turha selain
vaikka täällä olleita keskusteluja, niin 90% kaikista ongelmista on ff selaimella.
Kummallista kun monet sanoo,että Ie toimii hyvin mutta ff jumittaa ja silti pitää käyttää sitä.
Minä oon käyttänyt Operaa jo pitkään kun ff häröili vähän koko ajan ja keräs p..kaa enemmän kun Ie.
...
firman tuote. Tottakai firefoxia käyttää mielummin jo kilpailusyistä. ff on tajuttoman nopea sivuilta sivuille pompittaessa. IE on paras multimedia käytössä. Ja internet on nyt täynnä multimediaa...
ihmeen hidas mullakin kesti operalla 16 sekunntia ennenkuin Bruce mölisi.