ONKO FACTORY BIKE HYVÄ

50m31

onko factory bike yhtä hyvä kuin joku derbi. olen nimittäin ostamassa 125cc supermotoa tai enduroa ja en tiedä kuinka laadukas toi factory bike on! kiitokset vastanneille!!!

5

1758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pölo

      Skyteam on vieläkin edullisempi. Molemmat kyllä ajavat asiansa siinä missä Derbikin.

      • jannnn123

        Kyllä olen samaa mieltä osta skyteam


    • <<<<

      JOS ITTE AJAIS JOLLAIN NIIN YAMAHA 125 KUUTIOISELLA

    • perunapirjo

      Suosittelen lämpimästi Factory Bikeä. :)

    • Factorybikenomistava

      vastaan nyt kumminkin mutta mainittakoon että ostin factory biken käytettynä. (oli ajettu 11 tonnia) eli itse olen ajanut pyörällä n. 6 tonnia ja t´näiden kilsojen aikana olen hyviksi puoliski nähnyt seuraavat asiat:

      Pyörä kulkee n. 105km/h vaikka huhutaan että erittäin laiska nelariksi (omat välit
      oli 15/50)

      todella mukavat äänet

      osia saa motorpowerista

      pieni kulutus

      erinomaiset jouset

      ok jarrut

      luotettava oikein pidettynä

      todella pehmeä penkki


      Sitten huonoja puolia mitä olen kokenut (ottakaa huomioon että pyörä oli aika huonossa hapessa ostohetkellä)

      -kytkin oli suht huono (varmaan johtui uudesta kahvasta

      -Itse en ole koskaan tykännyt kyydittää kaveria koska edessä istuminen epämukavaa
      ja ohjattavuus ei ole niin ketterää silloin, jousetkin ottavat melko pohjaan jos on joku yli 70kg painoinen kyydissä

      -sähköistä sen verran että johtoja pitää pidentää kun välillä jotain sähköistä lakkaa toimimasta (vilkut,startti yms)

      -takajarrun löystyminen (en osaa sanoa onko tyyppivika vaiko oman pyörän huonokuntoisuus)

      -sosiaalinen miinus on tietenkin muiden ennakkoluulot. pyörää luullaan kiinalaiseksi vaikka on espanjalainen, toisekseen nimi factory bike ei ole kovin kaunis joten saattaa parit herjat kuulla kavereilta.

      Olisiko factory bike hyvä sinulle? Riippu millaista ajoa olisi kyseessä. nopeudesta puhuttaessa voin sanoa että pyörän laiskuus alkaa tuntua kun nopeutta on 70km/h, jonka jälkeen kiihtyminen hidastuu. 90km/h jälkeen alkaa kamppailu päästä 100 asti. vastatuuli syö huippuja melkein 95 asti (omalla kokemuksella). Ylämäkiä pyörä jaksaa vääntää mukavasti. Eli kaupunki ja taajama alueille pyörä on todella hyvä. Etenkin jos oikein huoltaa jne. Ja on oikein nätti omaan makuun kun tarrat repii pois ja lokasuojan vaihtaa. (itsellä polisport)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      43
      2776
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1604
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      58
      1351
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1128
    Aihe