Paljonko olisit valmis maksamaan STOKKE SLEEPI sängystä, joka on 4 vuotta vanha, mutta käytety vain muutaman kerran?
STOKKE SLEEPI?
Äippis
31382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En tarkalleen muista hintaa uutena, sen tiedän että kallis se on kuin mikä! Maksan korkeintaan 100 euroa, käytetty mikä käytetty!
Taisin itse maksaa satasen, oli ollut useammalla lapsella käytössä.
Itse pidän nyrkkisääntönä että käytetyn hintaa on alennettu vähintään -50% jos tuote on käytetty. Eli itse pyytäisin ostohinnasta puolet, käytetty on kuitenkin käytetty. Plus että meidän paljon käytetty Stokke oli kuin uudenveroinen, eli ilmeiseti laatukalusteessa ei käyttö niin näy, joten on ihan sama onko käytetty 4 kertaa vai 400 kertaa.
Meillä oli aikanaan Stokken syöttötuoli, ja kun sitä myin netissä, pyysin 75 % uuden hinnasta, kaupaksi meni heti ja kymmenen muuta soittoa tuli vielä viikon aikana. Silloin niitä ei juuri kukaan vielä myynyt käytettynä.
Laatutuotteen hinnanalennus on pienempi kuin tusinatuotteen, en alle puolella hinnalla myisi tuota Sleepiä pois.