Videoiden nauhoitus 360:llä

Joo, siis sitä että kun oon nähny tuolla muilla foorumeilla kun väki sanoo että pitää ostaa sellanen erikoislaatikko millä nauhotetaan suoraan tietokoneelle, ja niitä kun ei varmaan saa Suomesta ainakaan ilman että tilaa jostain USA:sta.

Niin kelpaisiko se että nauhottaisi vaan DVD-laitteella levylle ja sitten siitä levyltä ottais ne koneelle?

Tahtoisin vaan tehdä ajan kuluksi pari videota, ja tarvis jonkun halvemman tavan.

2

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on helpompiakin tapoja. esim verkkokauppa.comista saat tv kortin missä on noi liittimet ja sitä kautta voit nauhottaa. Ei mitää DVD sotkuja kannata alottaa, ja ne kortit kulkee nimellä capture card/tv kortit ja ihan suomestakin saa. =)

      • Siis se kortti tulee tietokoneeseen, liittää boxin siihen, ja sitten jollai Gamecam:illa nauhottaa niinku tavallisestakin tietokoneesta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      19
      5273
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      567
      2680
    3. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      20
      2453
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      151
      2240
    5. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      24
      2107
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1654
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1545
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      127
      1291
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      128
      956
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      86
      904
    Aihe