Videoiden nauhoitus 360:llä

Joo, siis sitä että kun oon nähny tuolla muilla foorumeilla kun väki sanoo että pitää ostaa sellanen erikoislaatikko millä nauhotetaan suoraan tietokoneelle, ja niitä kun ei varmaan saa Suomesta ainakaan ilman että tilaa jostain USA:sta.

Niin kelpaisiko se että nauhottaisi vaan DVD-laitteella levylle ja sitten siitä levyltä ottais ne koneelle?

Tahtoisin vaan tehdä ajan kuluksi pari videota, ja tarvis jonkun halvemman tavan.

2

284

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on helpompiakin tapoja. esim verkkokauppa.comista saat tv kortin missä on noi liittimet ja sitä kautta voit nauhottaa. Ei mitää DVD sotkuja kannata alottaa, ja ne kortit kulkee nimellä capture card/tv kortit ja ihan suomestakin saa. =)

      • Siis se kortti tulee tietokoneeseen, liittää boxin siihen, ja sitten jollai Gamecam:illa nauhottaa niinku tavallisestakin tietokoneesta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1333
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. 60
      651
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe