on uusi liikenneympyrä deniksen kulmalle. ja vielä kun saatais noi vanhukset opetettua ajamaan niissä oikein. Tässä tulis yks ehdotus rauman autokouluille et voisivat opastaa jo ajokortin omaaville ikäihmisille muutaman oppitunnin uusista liikenne merkeistä, vilkkujen käytöstä sekä miten ajetaan liikenne ympyröissä.
fiksuinta mitä raumalla on tapahtunut
vähään aikaan
5554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
SE o muute sit aika sukkelas paikas loppujelopux
Pitäiskö sen olla sitte cittarin vieressä? Varmaan vähän vaikeeta alkaa taloja siirtämään ja tekemään uutta tietä pelkän ympyrän vuoksi. Ja jos nyt sinun kantilta ton ottais niin olihan se entinen risteyskin sitte sukkelas paikkaa.
hyvä opettaa vanhemmalle ikäpolvelle miten liikenneympyrässä ajetaan ja muutenkin liikennesääntöjen kertaus olisi paikallaan!
monesti on meinannut pappa tulla kylkeen tai saa perässä odottaa puolisen tuntia ennen kuin uskaltavat ympyrään ajaa.
Ovat varmaan nämä papparaiset olleet järkiään
tri Nordsrömin veisteltävinä,sillä kovin on ulko-
muoto pettävän nuori itse kullakin.Tulkaapa jos-
kus illalla katsomaan kun nämä ko.papparaiset
lähtevät ABC-asemalta kohti Nortamonkatua.Jo vain
gummi savuaa.Kyllä plastiikkakirudgi saa ihmeitä
aikaan.Tai sitten ei!
on että just ajokortin saaneet teinikuskit ovat kans yks liikenneuhka.Ajelevat teinibemuillaan miten sattuu eikä juuri huomaa kuin oman kiiltävän konepellin.